Üye Kayıt Üye Giriş

Gezinti.com Kişisel Bilgileri Alıyor mu?


Gezinti.com Kişisel Bilgileri Alıyor mu?


Son günlerde internetteki bir haber kafaları karıştırıyor. İddialara göre TTNET'in yeni hizmeti Gezinti.com internet sitesi kullanıcı bilgilerini alıyordu. Konuyu TTNET'e sorduk.


Türkiye'nin en büyük internet servis sağlayıcılarından biri olan TTNET ile ilgili bir iddia son günlerde internette haber oldu. İddialara göre kullanıcılar yine bir TTNET hizmeti olan Gezinti.com sitesine yönlendiriliyor ve burada kişisel bilgileri alarak profile uygun reklamlar yayınlıyor.
 


Konuyla ilgili iddialar artınca siteyi ve neler olduğunu sizler için araştırdık. konunun birinci dereceden mutahabı olan TTNET'ten aldığımız resmi açıklama sitenin kişisel bilgileri almadığı yönünde oldu. Kişisel bilgilere saygılı olduğu bilgisinin verildiği açıklamada Gezinti.com'un ilgi odaklı içerik ve kişiselleştirilmiş reklam sunan yenilikçi çevrimiçi bir hizmet olduğu vurgusu yapılıyor.

İşte TTNET'in konuyla ilgili resmi açıklaması:


Gezinti, Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET tarafından müşterilerine ilgi odaklı içerik ve kişiselleştirilmiş reklam sunan yenilikçi çevrimiçi bir hizmettir. Bu hizmet, iş ortağı siteler üzerinde oluşturulan özel alanlarda veya kullanıcıların ziyaret edeceği kendilerine özel kişiselleştirilmiş sayfalarda sunulmaktadır.

Gezinti; kullanıcıların onayı sonrasında başlayan bir hizmettir. Kişiye özel bilgilerin takibi yapılmadığından gizlilik ilkelerine uyumlu şekilde çalışan bir teknoloji kullanılmaktadır. TTNET müşterileri, Gezinti’yi kullanmaya kendilerine yapılan çevrimiçi daveti kabul edip onaylamaları halinde başlamakta ve diledikleri anda bu hizmeti bırakabilmektedirler.

Gezinti hizmeti sayesinde; kullanıcının kim olduğu ya da nereden internete bağlandığı bilinmeksizin sadece belirlenen ilgi alanlarına göre içerikler sunulmaktadır. Bu açıdan Gezinti son derece güvenli, kişisel verilerin gizliliğine saygı gösteren ileri teknoloji ürünü bir hizmettir.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER