Üye Kayıt Üye Giriş

İşte İnternete Yüklenen İlk Görsel


İşte İnternete Yüklenen İlk Görsel


İnternetin icadının üzerinden 20 yıl geçmişken, istediğimiz an istediğimiz görsel ya da videoya ulaşabilir hale geldik. Peki internete yüklenen ilk görsel hangisi diye merak ediyor musunuz?


WWW (World Wide Web) yani internetin keşfinin üzerinden 20 yıl kadar bir süre geçti. Ülkemizde ise yaklaşık 13-14 yıldır yaygınlaşan internette şu anda isteyen herkes istediği görseli paylaşabiliyor, videoyu yükleyebiliyor.
 


Şu anda gördüğünüz görsel ise, internet tarihinde ilk yüklenen görsel olarak tarihe geçti. Görsel Les Horribles Cernettes adlı televizyon dizisinin tanıtımı için hazırlanmış ve internetin de mucidi olan Tim Berners-Lee tarafından internete aktarılmış.

Görselin yüklendiği yer ise CERN'de hazırlanan bir internet sitesi. Yüklenirken müzikallerin tanıtımını yapma amacı güdülmüş.

Fotoğrafın bulunduğu Mac bilgisayar ise 1998 yılında emekliye ayrıldığından görselin orijinal halini bulmak da imkansız bir hal almış durumda.

İşin daha ilginç tarafı ise bu görselin muhtemelen ofiste yer alan gerçek halinden daha az kişi tarafından görülebilmiş olması. Çünkü internet sitesi aktif halde olsa da, internetin ilk günleri olduğunu düşünecek olursak kimsenin göremediğini rahatlıkla söyleyebiliyoruz.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER