Üye Kayıt Üye Giriş

Anonymous'tan RedHack'e Destek Geldi!


Anonymous'tan RedHack'e Destek Geldi!


Son dönemde yaptığı hack saldırılarıyla adından sıkça söz ettiren RedHack'e dünyanın en büyük hack gruplarından kabul edilen Anonymous'tan açık destek geldi.

Sanal dünya özellikle birkaç haftadır oldukça hareketli günler yaşıyor. Bu yüksek tansiyonun sebebi ise ülkemizdeki büyük kurumlara yaptıkları saldırılarla dikkatleri üzerine çeken RedHack.

Bir süre önce Türk devlet sitelerine karşı başlattıkları mücadele ile kısa sürede ilgi odağı haline gelen grup ilk etapta Emniyet Müdürlüğü'nü ele geçirdi. Ülkemizdeki tüm emniyet teşkilatına ait web sitelerine %95 oranında erişimi engelleyen ekip daha sonra hedefi büyüterek Türk Silahlı Kuvvetleri'ni (TSK) ziyaret etti.
 

 

 


Askeri personele ait özel belgeleri ele geçiren RedHack bunları açıkça yayınlayarak beraberinde "Biz bu bilgileri ele geçirebiliyorsak yabancı servisler ne yapıyordur? İşte ülkeyi koruyanların hali, küçük bir örnek" açıklamasını yaptı.

Bu adımdan sonra kamuoyu adeta ikiye bölündü. Zira bir grup yapılan saldırıları haklı görüp dikkat çekilmek istenilen asıl noktaları savunurken, diğer kesim ise Türkiye dahilindeki kurumların böylesi işlere karıştırılmaması gerektiğini ve verilerin yayınlanmasının yanlış olduğunu söyledi.

Grup üyeleri ise olayın sadece hack'ten ibaret olmadığını yazarken asıl sorunun daha büyük ve derin olduğunun altını çizdiler. İlerleyen süreçte sessizliğe bürünen ekip ses getirecek büyük bir eylem hazırlığı içerisinde olduklarını duyurdular.


 

 


Akabinde Dışişleri Bakanlığı'nı hack'leyen -ve ek olarak İçişleri Bakanlığı, Tarım Bakanlığı ve Aile Bakanlığı- Kızıl Hacker'lar anasayfayı hazırladıkları özel görselle değiştirdi. Sanal aleme bomba gibi düşen haber sonrası dünya çapında yankı uyandıran RedHack sıkıntılı bir sürecin içerisine girdi.

Öncelikle binlerce takipçisi olan resmi Twitter hesabı kapatılan topluluuk ardından bir ilke imza atarak sanal dünyadan terör örgütü kapsamına alınan ilk isim oldu. Durumun bu derece ciddileştiği ortamda sahip olduğu duruşu bozmayan kişiler Türkiye'nin birçok noktasından hem övgü hem de eleştiri aldılar. Ayrıca birçok ünlünün de destek verdiği RedHack şimdi ise sınırları aştı.
 

 


Buna göre dünyanın en büyük hacker gruplarından sayılan Anonymous (Anonim) açık bir şekilde Kızıl Hacker'ları desteklediğini ve onların yanında olduklarını bildirdi.

Gelişmeleri yakından takip eden ve durum karşısında RedHack'in tutumunu öven Anonim, yayınladıkları videonun yanı sıra mikro blog Twitter üzerinden de destek tweet'leri geçerek olayı tüm takipçileriyle paylaştı.

Yapılan açıklama ve gelen cevap şu şekilde:

"Merhaba Türkiye. Biz Anonymousuz.

RedHack takımını "Terör Örgütleri" listesine almaya hazırlandığınız dikkatimizi çekti.

Sosyalist RedHack grubu dün Türkiye Dış İşleri Bakanlığı sitesini indirmiş ve site içeriğini Türkiye Başbakanı'nın Libya eski diktatörü Muammer Kaddafi ve ve Suriye Başbakanı Beşar Esad'ı kucakladığı resimlerle değiştirmiştir: "Dışişleri değil Savaş ve Kölelik işleri." ve "Dün Kardeş bugün Düşman" altyazıları vardı.

(Naci)Koru olayın "güvenlik açığı" sebebiyle olduğunu ifade etti. RedHack üyesi olduklarından şüphelenilen yedi kişi hala tutuklu.

Grup üzerinde yapılan soruşturma kritik bir pozisyona geldi.Kapsamlı soruşturmayı yürüten savcılar, grubu "Terör Örgütleri" listesine almaya hazırlanıyorlar. Savcılık Terörle Mücadele Şubeye verdiği raporda grubun Marksist-Leninist bir manifestosu olduğunu vurguladı, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünden bu grubun ceza hukukuna göre terör organizasyonu sayılıp sayılamayacağı konusunda görüş istedi.

RedHack'in cevabı ise:

"Kardeşim biz yakalanmayı yada öldürülmeyi dert etmiyoruz, Türkiye insanına hala birçok şey sunabileceğimizi düşünüyoruz. Endişemiz bu yüzdendir. Eğer biz yenilirsek bu insanlar mevcut faşist rejim altında ezilmeye devam edecekler. En azından şimdilik bizimle birlikte bir umut görüyorlar. İnsanların bize hala ihtiyacı var." oldu.

RedHack grubu önümüzdeki saatlerin ve günlerin onlara neler göstereceğini bilmiyor.

Biz, RedHack'e karşı yapılan kanunsuz saldırılmaların durdurulmasını istiyoruz. Biz, RedHack'le ilgisi olmayan masum insanların derhal salıverilmesini istiyoruz. Biz, gerçeği ortaya çıkarmak isteyenlere korku aşılamaya çalışan bu operasyonların durdurulmasını istiyoruz. Anonymous, Redhack'i ve özgür bilgiye ulaşmayı engelleyen duvarları yıkmaya çalışan herkesi sonuna kadar destekleyecektir. Bu desteği elimizdeki tüm imkanlarla vereceğiz.

RedHack'e saldırı özgür bilgiye, özgür basına, özgür ifadeye ve Anonymous'a saldırı demektir!

Biz Anonymousuz
Biz Birliğiz (Lejyonuz).
ABiz Affetmeyiz.
Biz Unutmayız.
Bizi bekleyin."

Bundan sonra ne olacağı ise gizliliğini koruyor. Yine büyük bir saldırı hazırlığında olduğu düşünülen Türk ekibe Anonim'den gelen destek bundan sonra yapılacak hamlelerin ne derece büyük bir etkiye sahip olacağını kanıtlar nitelikte. Kızıl Hacker'ların yapacakları saldırılarda Anonim'in aktif olarak destek verip vermeyeceği bilinmezken https://twitter.com/KizilHackerlar üzerinden gelişmeler anında bildiriliyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER