Üye Kayıt Üye Giriş

Yahoo Hack'lendiğini Kabul Etti!


Yahoo Hack'lendiğini Kabul Etti!


Gidişatı her geçen gün daha kötüye giden Yahoo için bir kötü haber de hacker'lar tarafından geldi. 400 bin şifrenin çalınıp internete dağıtıldığı firma tarfından onaylandı.


Son yıllarda işleri iyi gitmeyen Yahoo, toparlanma sürecine bir türlü giremedi. Başına hep bir iş gelen Yahoo şimdi de hack sorunuyla uğraşıyor.

Yahoo Contributor Network üzerindeki eski bir dosya içerisinden alınan ve 453 bin 492 kişiye ait şifre bilgisinin çalındığı bilgisi Yahoo tarafından doğrulandı.
 


Hack'i kabul eden Yahoo, kullanıcılarına şifreleri değiştirmeleri konusunda uyarıda bulundu. Çok fazla hesabın bu durumdan etkilenmediği de açıklamada vurgulandı.

Yahoo'nun yaptığı açıklamaya göre çalınan şifrelerin yüzde 5'i hala aktif olarak hesaplarda kullanılan şifreler olduğu ortaya çıktı. Bu hack saldırısından sadece Yahoo hesapları zarar görmedi. Contributor Network dosyalarının hacklendiğini göz önünde bulundurduğumuzda, diğer e-posta hizmetleri üzerinden sisteme giriş yapan kullanıcıların, Gmail, Hotmail, AOL ve Facebook gibi şifrelerini çaldırmış olma ihtimalleri var.

Ars Technica sitesi, hacker’ların yüz binlerce e-mail hesabı ve şifresini elde etmek için, veri tabanlarına web sitesi aracılığıyla saldırı düzenlendiği SQL injection yöntemini kullandıklarını açıkladı.

Hack işlemini Hacker'ların kurduğu D33DS şirketinin yaptığı ortaya çıktı. D33DS, sızdırılan şifreler hakkında şu açıklamayı yaptı.

"Yahoo’nun hack’lenen alt alanının güvenliğinden sorumlu olanlar umarız bu ‘uyanın’ çağrısından ders çıkarır. Bu bir tehdit değil. Geçmişte, Yahoo’nun web server’larındaki güvenlik açıklarından dolayı birçok kişi zarar gördü. Bu yaşananları hafife almayın. Alt alan ve güvenliği hassas parametreler, daha fazla sorun çıkmaması için ifşa edilmedi.”

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER