Üye Kayıt Üye Giriş

BTK, AKK'ya Ayarı Verdi ve Hız Değişti


BTK, AKK'ya Ayarı Verdi ve Hız Değişti


Adil Kullanım Kotası ve Hız Alanı gibi uygulamalarda hızın 1 megabit seviyesine düşmesine BTK engeli! BTK yeni hız seviyesini belirledi. Bakalım yeni kararlar neler?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), son zamanlarda internet servis sağlayıcıların limitsiz adındaki tarifelerde uyguladığı Adil Kullanım Kotası (AKK) uygulamasına balans ayarı yaptı.

AKK sonucu ay sonuna kadar belli bir indirme limitini aştığınız zaman internet hızınız 1 megabit seviyesine düşürülüyordu. Kullanıcıların son zamanlarda oldukça tepkisini çeken bu uygulamada hız biraz daha yükseltildi. BTK aldığı kararla 1 megabite düşürülen bağlantıların 3 megabite çıkarılmasını onayladı.
 


Edinilen bilgiye göre, BTK'nın onayladığı düzenleme ile Türk Telekom'un toptan seviyede İnternet Servis Sağlayıcılara (İSS) sunmakta olduğu bazı DSL tarifelerinde bulunan AKK uygulamasında iyileştirme yapıldı. Böylece Türk Telekom ve onun alt yapısını kullanan bağlantılarda AKK seviyesi yükselecek.

Bu karar sadece ADSL hizmetini mi kapsıyor yoksa Fiber internetteki limiti de etkiliyor mu bu konuda bir bilgi yok. Fakat edinilen izlenime göre artık en düşük hız 3 megabit olacak. Yani fiber hizmeti sunan firmalar da AKK sonrası düşen hızlarını ayarlamak zorunda kalacaklar.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER