Üye Kayıt Üye Giriş

Yahoo'da Marissa Mayer Dönemi Başlıyor


Yahoo'da Marissa Mayer Dönemi Başlıyor


Google üst düzey yöneticilerinden Marissa Mayer, ünlü internet portalı Yahoo'nun yeni CEO'su oldu. Ani bir kararla Google'dan ayrılan Mayer'i zor bir görev bekliyor.


Google'da 13 yıl boyunca Arama Ürünleri ve Kullanıcı Deneyimleri Başkan Yardımcısı olarak görev yapan ve arama motorunun beyaz ve sade sayfasının arkasındaki kişi olan bilinen Mayer, dün Google'dan istifa ettiğini açıkladı.
 


Bugün Yahoo'da göreve başlayacak olan Mayer, halen bu koltukta geçici olarak oturan Ross Levinsohn'un yerini alacak.

Zor günler geçiren Yahoo, eki günlerini arasa da halen aylık 700 milyon kullanıcının ziyaret ettiği dünya çapında bilinen bir portal. Farklı alanlarda çalışmalar yapan Yahoo, geçtiğimiz yıllarda arama motoru işinden çekilmiş ve Microsoft tarafından geliştirilen Bing'i kullanmaya başlamıştı.

Yahoo ise son yıllarda en fazla CEO değişen firmalardan biri oldu. Son 5 yılda 6 CEO değiştiren Yahoo'da işlerin çok iyi gittiğini söylemek mümkün değil. 17 yıllık bir şirket olan Yahoo'nun Mayer ile neler yapabileceği ise herkes tarafından merak edilen bir konu.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER