Üye Kayıt Üye Giriş

Google 3D Maps'i Apple'dan Önce Getirdi


Google 3D Maps'i Apple'dan Önce Getirdi


Apple'ın yeni mobil işletim sistemi iOS 6 ile birlikte Google Maps entegrasyonunu kaldıracağı ve yerine kendi harita uygulamasını getireceği biliniyor. Fakat Google şimdilik pes etmiş değil.


Apple'ın iOS 6 ile birlikte Google Maps'e bağımlı olmaktan çıkacağı ve kendi Maps uygulaması ile üç boyutlu haritaları iOS kullanıcılarına sunacağı biliniyor.

Hatta eğer şu an iOS 6'nın betasını kullanıyorsanız, yeni harita uygulamasını da kullanıyorsunuz demektir.

Fakat Google, iOS 6'ya geçiş tamamlanmadan iOS 5.1.1 için haritalar uygulamasını güncelleyerek Apple'dan önce üç boyutlu harita hizmetini iOS'un stabil sürümüne getirmiş oldu.

Şu anda güncellenen uygulama sayesinde haritaları üç boyutlu olarak kullanabiliyorsunuz. Tabii bir adet iPhone 4S sahibi olmanız koşuluyla. Zira uygulama çok fazla donanımsal güç gerektiriyor ve bunu ancak iPhone 4S modeli karşılayabiliyor.
 


Android kullanıcıları ise haziran ayından beri çok geniş bir alanda olmasa da üç boyutlu haritaları kullanabiliyorlardı. Google'ın planları bu yılın sonuna kadar 300 milyon insanın bu uygulamadan faydalanır hale gelmesi olarak belirlenmiş.

Son olarak Google'ın haritalar uygulamasının iOS 6'dan çıkarılmasıyla birlikte, firmanın yine de bir uygulamayı App Store üzerinden indirilebilir halde tutup tutmayacağının bilinmediğini söyleyelim ve haberimizi noktalayalım.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER