Üye Kayıt Üye Giriş

Apple'dan Samsung'a AuthenTec Çalımı


Apple'dan Samsung'a AuthenTec Çalımı


Apple, Samsung başta olmak üzere sektörde pek çok firmayla çalışan ağ ve güvenlik firması AuthenTec'i satın aldı. Peki Apple AuthenTec'i ne kadara satın aldı?

Apple, 25 Temmuz tarihinde 2012 finansal yılı ikinci çeyrek sonuçlarını açıklamıştı. Çeyrek sonuçlarına göre Apple, 8.8 milyar dolar kar etmeyi başarmıştı. Apple, finansal olarak güçlü olan yapısıyla yeni değerlendirmeler ve satın almalar gerçekleştirmeye başladı.

Parmak izi kontrolcüleri, temassız ödeme teknolojileri ve güvenlik konusunda yaptığı işlerle öne çıkan AuthenTec firması, Apple tarafından satın alındı. 356 milyon dolara satın alınan AuthenTec firması, başta Samsung olmak üzere pek çok büyük üreticiyle çalışıyor.
 


AuthenTec, kısa bir süre içerisinde HP, Lenovo, LG, Nokia ve Motorola gibi üst düzey firmalarla çalıştı. Bu satın almadan sonra Apple'a parmak izi okuyuculu ya da daha gelişmiş güvenlik sistemlerine sahip ürünler eklenebilir. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER