Üye Kayıt Üye Giriş

Tarihin En Çok Görüntülenen Fotoğrafı


Tarihin En Çok Görüntülenen Fotoğrafı


Dijital fotoğraf makinelerinin iyice yaygınlaşmasıyla birlikte her an her yerde fotoğraf çekebilir hale geldik. Peki bu fotoğraflardan en çok görüntüleneni sizce hangisi olabilir?


Akıllı telefonlarımızın yükselen megapikselli kameraları, dijital fotoğraf makinelerinin ucuzlayarak hızla hayatımıza girişi derken artık herkesin bir fotoğrafçı olabildiği günleri yaşıyoruz.

Bu yüzden de artık çekilen fotoğrafların da değeri gittikçe düşüyor aslına bakarsanız. Yine de bazı fotoğraflar var ki, çekildiği günden bu yana milyonlarca kez görüntülenmeyi başarıyor.

Peki sizce dünyanın en çok görüntülenen fotoğrafı hangisidir? Bu sorunun yanıtını biraz düşünerek hızla bulabilirsiniz aslında. İsterseniz bir de ipucu verelim, Microsoft...

Muhtemelen birçoğunuz hangi fotoğraftan bahsettiğimizi anladı bile. Anlayamayanlar için hemen belirtelim, Windows XP'nin masaüstünde görüntülenen fotoğraf, California'da bulunan Sonoma County'deki yeşil bir vadinin fotoğrafı.

İşte bu fotoğraf bugüne kadar 1 milyardan çok kez görüntülenerek, tarihin gelmiş geçmiş en çok görüntülenen fotoğrafı oldu. Fotoğrafın sahibi ise Charles O'Rear adlı bir profesyonel fotoğrafçı.

Bahsettiğimiz fotoğrafın hangisi olduğunu hala çıkaramadıysanız, sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri dünyanın en çok görüntülenen fotoğrafı ile baş başa bırakalım.

Hatta ek olarak aynı bölgenin yılın farklı dönemlerinde çekilen birkaç fotoğrafını da galerimize ekledik. Bakalım Sonoma County'nin yeşil vadileri yılın diğer zamanlarında nasıl görünüyormuş?

 

 

 

 

 

 

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

 

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER