Üye Kayıt Üye Giriş

Samsung, Galaxy S4'te Snapdragon 600 Kullanabilir!


Samsung, Galaxy S4'te Snapdragon 600 Kullanabilir!


Güney Koreli kaynaklara göre Samsung, LTE destekli ülkelerde satışa sunulacak olan Galaxy S4'lerde Snapdragon 600 işlemci kullanacağını belirtiliyor.


Samsung'un LTE 4G desteği olan ülkelerde satışa sunduğu telefonlarda, doğal LTE desteğine sahip işlemciler kullanılıyor. Örnek vermek gerekirse Samsung Galaxy S3'ün global versiyonunda Exynos 4 Quad kullanılıyorken, ABD ve Kore başta olmak üzere LTE destekli pazarlarda çift çekirdekli ve LTE destekli Snapdragon S4 işlemcisi kullanılmıştı.

Kaynaklardan gelen bilgilere göre Samsung'un 8 çekirdekli Exynos 5 Octa işlemcisi, oldukça yüksek sıcaklıklara ulaşabilen bir yapıda olacak. Ayrıca grafik işlem birimi de çok güçlü değil. En azından Apple'ın A6X işlemcisinden daha düşük bir performans sunacak.(grafik gücü konusunda)

İddialara göre Samsung, LTE destekli pazarlarda Qualcomm'un Snapdragon 600 işlemcisini kullanacak. HTC One'da kullanılan bu işlemci, Qualcomm'un övgü alan çipsetlerinden biri olmuş durumda.
 


Samsung'un LTE desteği olmayacak olan global pazarda henüz Exynos 5 Octa kullanıp kullanmayacağı netlik kazanabilmiş değil. Samsung, Exynos 5 Octa yerine; daha güçlü grafik işlemcisine sahip ARM Cortex A15 mimarsini kullanan 4 çekirdekli işlemci ile de gelebilir.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER