Üye Kayıt Üye Giriş

Microsoft Fotoğraf Sektörüne El Attı


Microsoft Fotoğraf Sektörüne El Attı


Android işletim sisteminden patent ücreti alan Microsoft, şimdi de fotoğraf devi Nikon ile masaya oturdu. Satılan Androidli her fotoğraf makinesi için Microsoft pay alacak.


Patenti Microsoft'ta olan bir teknoloji firmaya rakiplerinden de para kazandırıyor. Google'ın sahip olduğu Android işletim sisteminde kullanılan bir teknoloji Microsoft'a gelir kapısı olmuştu.

Bu cihazları üreten markalarla ayrı ayrı anlaşması olan Microsoft, HTC, LG ve Samsung gibi firmalardan cihaz başına 6 ila 12 Dolar arasında (firmaya ve anlaşmaya göre değişiyor) pay alıyor.
 


Android işletim sisteminin akıllı telefon ve tabletlerden sonra fotoğraf makineleri tarafından da kullanılmaya başlanması Microsoft'u harekete geçirdi. Halen Coolpix S800c isimli Androidli bir fotoğraf makinesine sahip olan Nikon ile masaya oturan Microsoft, firma ile anlaşmaya vardı.

Anlaşmanın detayları açıklanmazken Microsoft'un cihaz başına bir ödeme alacağı tahmin ediliyor. Piyasaya halen satışta olan Samsung'un da Galaxy Camera isimli Android işletim sistemli bir fotoğraf makinesi bulunuyor.

Anlaşmanın detayları ile ilgili Microsoft'un açıklamasını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER