Üye Kayıt Üye Giriş

TV Anteninden Süper Hızlı İnternet


TV Anteninden Süper Hızlı İnternet


TV antenlerinin dijital ortama aktarılmasıyla boşa çıkacak olan frekanslar, süper hızlı mobil internet için çok uygun bir ortam oluşturabilir. Özel açıklamaları, ShiftDelete.Net'te.


Kullanımı hızla artan mobil teknolojiler, bu trafikle baş edebilecek güçlü altyapı ihtiyacını gündeme getirmeye devam ediyor.

3G'nin ülkemizde kullanılmaya başlamasıyla birlikte gündelik hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan mobil internet, değişen alışkanlıklar nedeniyle, bitmek tükenmek bilmeyen bir iştahla daha fazla bant genişliğine ihtiyaç duyuyor.

3G'nin de zamanla, teknik nedenlerden dolayı yetersiz kalacağı bir döneme doğru yaklaşıyoruz. Yeni adres olarak 4G gösterilse de, bu değişimin yaşanması için uygun frekans dağılımı konusunda henüz planlama yapılmış değil.

Aslında, bu planlama için herkesin iştahla bakması gereken harika bir yer var...

Analog frekanslar, bambaşka bir amaca hizmet edecek

2015 yılında dijital karasal yayına geçilmesi planı, medyada her ne kadar "Görüntü kirliliği bitecek" başlığıyla yer alsa da, boşalan frekanslar, bizim gibi teknoloji tutkunları için çok daha farklı anlamlar taşıyor.

İletişim şirketleri, daha şimdiden 2015'te boşalacak olan bu analog frekanslara (700-800 bandı) gözüne kestirmiş durumda.


Avea CEO'su Erkan Akdemir

Bilişim Muhabirleri Derneği'nin düzenlediği iftar organizasyonunda konuşan Avea CEO'su Erkan Akdemir, boşa çıkacak olan bu frekansların iyi değerlendirilmesi durumunda Avrupa'dan çok daha hızlı, ABD ile yarışacak kadar iyi, hızlı bir mobil internet deneyimini tüketicilere yaşatabileceklerini savundu.

Ne yapılması gerekiyor?

Bu değişimin yaşanması için öncelikle, dijital karasal yayıncılığa geçiş konusunda kararlı bir uygulama planının devreye alınması şart.

Bu plan ile paralel olarak iletişim şirketleri için düzenleyici kurum olarak görevini sürdüren BTK'nın, boşalacak olan bu frekansı nasıl dağıtacağına dair şimdiden çalışmaya başlaması gerekiyor.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER