Üye Kayıt Üye Giriş

Facebook Zaman Tüneli Çalıntı mı?


Facebook Zaman Tüneli Çalıntı mı?
Facebook'un kullanıcılarını zorla geçirdiği Zaman Tüneli'nin (Timeline) çalıntı olduğu iddia edildi. İşte iddiaların çıkış noktası ve detayları haberimizde.


1 Milyarı geçen kullanıcısıyla dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, kullanıcılarını uzun zamandır Zaman Tüneli'ne geçmeye zorluyor. Artık tüm kullanıcılar Zaman Tüneli'ne geçmiş durumda.

Zaman Tüneli ile ilgili ilginç iddialar gelmeye başladı. Pinterest benzeri bir sosyal ağ portalı olan Cubic Network, yaklaşık 4 yıllık bir geçmişe sahip. Yani Zaman Tüneli'nden eski.

Şirket, 9 Şubat 2008 tarihinde Zaman Tüneli özelliğini video ve fotoğrafları kronolojik olarak kullanıcılarına göstermek için geliştirmişti. İşi daha da ilginçleştiren detay, şirketi kuran Xiong Wanli'nın Harvard mezunu olması ve Zaman Tüneli ile ilgili yaptığı konuşmalara Mark Zuckerberg'in dinleyici olarak katılması. İddialara göre Zuckerberg, bu toplantılara dinleyici olarak katılmış.
 


Cubic Network'ün 2008 yılında geliştirdiği Zaman Tüneli'ni Facebook 2011'de kullanmaya başladı ve hala aynı tasarımla yoluna devam ediyor.

İddialar bu kadarla sınırlı değil. Wanli, yaptığı konuşmasında Facebook'un F8 yazılım geliştiricileri konferansında kullanılan logunun da kendileri tarafından geliştirildiğini öne sürde. Bakalım bu iddialar mahkemeye taşınacak mı?

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER