Üye Kayıt Üye Giriş

Suriye'nin İnternet Fişini Biz mi Çektik?


Suriye'nin İnternet Fişini Biz mi Çektik?


Suriye ve Türkiye arasında yaşanan gerilim, internet altyapısına da sıçradı. Suriye'ye Türkiye üzerinden giden internetin fişi çekildi mi? İşte resmi açıklamalar.


Türkiye'nin coğrafi konum itibarı ile bölgenin internet omurgasının geçtiği önemli bir bağlantı merkezi olması, Suriye'de yaşanan iç savaş gibi olağanüstü durumlarda önemini bir kez daha ortaya koyuyor.

Türk Telekom'un Ortadoğu, Güney Asya ve Uzak Doğu arasında dev bütünleşik çok geçişli fiber optik ağ kurulmasına ilişkin JADI LINK projesi, bu alanda çok değerli bir altyapıya sahip.

Bu altyapı için Bakan Yıldırım ne demişti?

Türk Telekom (Türkiye), Saudi Telecom Company (Suudi Telekom), Jordan Telecom Group (Ürdün Telekom) ve Syrian Telecommunication Establishement (Suriye Telekom) işbirliği ile hayata geçen proje, Türkiye'yi bölgenin dünyaya açılan kapısı haline getiriyor.

İşte o açıklama


Dün başlayan ve bugün de devam eden iddaialara göre Türkiye'den Suriye'ye verilen internet hattının, ülkemizdeki yetkili kurumlar tarafından kesildiğinin bildirilmesi üzerine Türk Telekom'dan önemli bir açıklama geldi.

"Bugün bazı gazetelerde ve internet haber sitelerinde yer alan "Türkiye Suriye'nin fişini çekti" başlıklı, Türk Telekom'un Suriye'deki internet bağlantısını kestiği haberleri gerçeği yansıtmamaktadır.

Suriye'de yaşanan internet kesintilerinde, Türk Telekom'un herhangi bir müdahalesi kesinlikle söz konusu değildir. Türk Telekom olarak Suriye Telekom'a verdiğimiz servislerde, 11 Ağustos 2012 tarihinden bu yana kesintiler yaşanmaktadır. Ancak sorun bütünüyle Suriye'nin kendi fiber optik altyapısında yaşanan kesintilerden kaynaklanmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Türk Telekomünikasyon A.Ş."

 

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER