Üye Kayıt Üye Giriş

Twitter, Tumblr'a Olan Desteğini Kesti


Twitter, Tumblr'a Olan Desteğini Kesti


Mikro blog Twitter, internetin gözde isimleri ile olan bağlarını koparmaya devam ediyor. Buna göre Instagram'dan sonra artık Tumblr'daki Twitter desteği de maalesef sona erdi.

Sosyal ağların gözde ismi Twitter cephesi aldığı kritik kararlar ile adından bahsettirmeye devam ediyor. Son olarak mikro blog için geliştirilen ek uygulama sayesinde, ünlü isim ve markaların takipçilerinin büyük bir çoğunluğununsahte olduğu ortaya çıkmıştı.

Ayrıca "Medium" isminde Pinterest - Twitter arası platformu yayına alan yetkililer, geliştirilen özel etiket sistemi sayesinde borsa bilgilerini canlı olarak aktarmaya başlayarak sektör çalışanlarına büyük kolaylık sağladılar. Diğer taraftan kritik bir kararla Instagram ile bağlarını koparan internet devi, bu hamlesiyle eleştirilerin hedefi haline gelmişti.

Zira API ayarlarında yapılan değişiklik ile fotoğraf işleme yazılımı Instagram içerisindeki arkadaş bulma özelliği kullanım dışı kaldı. Böylece kişiler sosyal ağdaki arkadaşlarını yazılım vasıtasıyla tarayamaz hale geldi.
 


Bu yüzden tepki almaya başlayan yetkililerden yine çok konuşulacak bir adım daha geldi. API sistemindeki düzenlemelerine devam eden yönetim bu sefer aynı durumu Tumblr'a yaşattı. Yapılan açıklamaya göre, blog kullanıcıları bugünden itibaren diğer site sahibi arkadaşlarını Twitter üzerinden bulamayacaklar.

Tumblr Yönetimi Duruma Tepkili

Konunun ilgili ismi Tumblr ekibi ise konu hakkında sert açıklamalarda bulundu. Mikro blog'un tavrını "hayal kırıklığı"olarak nitelendiren yetkililer kullanıcıların kısıtlandığı görüşündeler.
 


Kişilerin hizmet kaynaklarını kesmenin yanlış bir davranış olduğunu savunan yöneticiler kısa süre önce "Twitter Cards"isminde yeni bir sistem geliştirmişti. Bu sayede 70 milyon blog ve 30 milyar gönderi ile mikro blog'un en önemli ortaklarından olmayı başaran Tumblr, Twitter'ın haksız davrandığı fikrinde.

Twitter cephesi -üstü kapalı da olsa- açıklamaların haklı olduğunu, fakat gelecek dönemde Tumblr desteğinin yer almayacağının altını çizerek dile geritiyor. Mikro blog böylelikle kendini soyutlayarak ileriki süreç için ciddi planlarının olduğunun sinyalini veriyor.

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER