Üye Kayıt Üye Giriş

Twitter, Linux'e Girerek Gönül Aldı


Twitter, Linux'e Girerek Gönül Aldı


Twitter API'sinde kısıtlamalara giderek geliştiricileri ve açık kaynak kod severleri üzen Twitter, beklenmedik bir şekilde Linux Vakfı'na girerek, gönül almasını bildi.

Facebook ile beraber sosyal ağ dendiğinde ilk akıllara gelenlerden olan Twitter, Facebook'a göre daha son kullanıcı dostu yapısıyla dikkat çekiyor.

Geniş API'lerinde daralmaya giden ve bu yüzden yazılım geliştiricilerin tepkisini çeken Twitter, geliştiricilerin gönlünü almayı bildi.
 


Twitter, on binlerce Linux tabanlı sunucu sistemlerde çalışıyor. Bu yüzden açık kaynak geliştiricilerine destek olmanın vakti geldiğini düşünen Twitter, Intel, Google, IBM ve HP gibi üyelerin arasına katıldı.

Twitter'ın açık kaynak kod yöneticisi Chris Aniszcyk, Linux ve onun gibi sistemlerinin yetenekleri geliştikçe, kendileri ve pek çok teknolojik şirketin altyapısında kullanılacağını ve bu yüzden iş birliğini arttırmaları gerektiğini anladıklarını söyledi.

Ayrıca önümüzdeki hafta LinuxCon etkinliğinde bir Tweet attığınızda, arka planda yapılanları gösterecek bir sunum hazırlanacak. Bakalım Twitter ile daha da güçlenen Linux Vakfı, nasıl yenilikleri hayatımıza getirecek?

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER