Üye Kayıt Üye Giriş

Türkiye'nin İlk Sanal Nikahı Kıyıldı


Türkiye'nin İlk Sanal Nikahı Kıyıldı


Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen tören ile gözde sosyal ağ Twitter üzerinden Türkiye'nin ilk sanal nikahı kıyıldı. Peki evlilik işlemi sırasında mikro blog'ta nasıl bir konuşma geçti.


Günümüzde internet denilince artık akıllara ilk olarak sosyal ağlar geliyor. Öncülüğünü Twitter ve Facebook'un yaptığı sektör, arkadaş çevresi ile samimi bir ortamda içerik paylaşım imkanı sunması açısından kişilerin yoğun ilgisini çekiyor.

Diğer taraftan ünlü isim ve markaların da ilgi odağı haline gelen platformlar yeni ürün ya da kampanyaların tanıtılıp, tüketiciyle birebir iletişime geçilmesi için eşsiz birer fırsat sunuyor.
 


140 karakter sınırı ile sosyal ağların aykırı ismi olmayı başaran Twitter cephesinden ise haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak üçüncü parti yazılımlara olan API desteğini keserek eleştirilerin hedefi haline gelen mikro blog, popüler fotoğraf işleme yazılımı Instagram ve blog servisi Tumblr'a olan desteğini keserek kişilerin bu adreslerdeki arkadaşlarını Twitter aracılığıyla bulmalarını engelledi.

Yavaş yavaş internet devlerine karşı adeta cephe alan gözde sitenin ilgili hamleleri yüzünden geleceğe dair farklı planlarının olduğu kulislerde konuşulmaya başlandı. Genel olarak kullanıcıların mağdur ediliği düşünülürken Twitter yönetimi ise kararına ilişkin geri adım atmadı. İsmini birçok mecrada farklı olaylarda duyduğumuz sosyal ağ bu sefer evlilik haberi ile karşımızda.
 


Buna göre İstanbul Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik ile sosyal medya editörü de olan Cengizhan Çelik ile Candan Canik'in nikah töreni Twitter üzerinden kıyıldı. Ülkemizin ilk sanal evliliği olan organizasyonu belediye başkanı Mustafa Kara yönetti.

İnternet vasıtasıyla gerçekleştirilen çalışma dev ekran vasıtasıyla eş zamanlı olarak davetlilerle paylaşıldı. Sorulan soruya yazdığı "Evet" cevabı ile ilk tweet'ini atan Canik böylelikle sosyal ağlara da adım atmış oldu. Davetlilerden ise içerikleri retweet etmeleri istenirken böylelikle sanal dünya etkişelimli ilk nikah kıyma işlemi de gerçekleştirilmiş oldu.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 

 

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER