Üye Kayıt Üye Giriş

Mobil Twitter'dan Fotoğraf Yükleyin


Mobil Twitter'dan Fotoğraf Yükleyin
 

Sosyal ağların gözde ismi Twitter, artık mobil sitesinden fotoğraf yüklemenin mümkün hale geldiğini duyurdu. Kullanıcıları sevindiren gelişmenin detayları haberimizde.

İnternetin en popüler oluşumlarının başında tahmin edebileceğiniz gibi artık sosyal ağlar geliyor. Bireysel kullanıcıların yanı sıra birçok ünlü marka ve ismin de dahil olmasıyla giderek hareketlenen platformlar oldukça geniş potansiyele sahipler.

Samimi ortamda paylaşım imkanının yanı sıra birden çok servisi tek çatı altında toplamalarından ötürü kişilerin ilgisini çeken oluşumlar, böylelikle bir adım öne çıkmayı başarıyorlar. Öncülüğünü Facebook'un yaptığı sektörün iki numarasındaki isim ise şüphesiz Twitter.

140 karakter sınırı ile düşüncelerinizi aktarmanızı sağlayan site, ülkemizde -özellikle son dönemde- gündem konularının tartışma merkezi olarak kullanılıyor. Her geçen gün hayatımızda daha fazla yer edinmeye başlayan Twitter cephesi, son olarak API ayarlarındaki değişiklikle gündeme gelmişti.

Yapılan düzenleme ile Instagram ve Tumblr'la olan bağlarını kopartan yetkililer, adeta mikro blog'un diğer servislerden arınması için özenli bir çalışma içersine girdiler. Ayrıca yakın zamanda küçük işletmeler için geliştirilen reklam modelini yenileyen ekip, promosyonlu tweet'lerin kişiselleştirilebilmesinin önünü açtılar.

Twitter yönetimi yine tüm kullanıcılarını ilgilendiren bir gelişme ile karşımıza çıkıyor. Zira mobil ürün departmanından Sung Hu tarafından yayınlanan tweet'lere göre, artık mobil site olan m.twitter.com üzerinden de profilinize fotoğraf yüklemeniz mümkün.

Android 4.0 Ice Cream Sandwich, 4.1 Jelly Bean ve iOS 6 üzerinde kullanılabilecek yenilik için aslında geç kalındığını söyleyebiliriz. Mobil ve masaüstü servisine ağırlık veren sosyal ağ maalesef tam olarak aynı özeni mobil sitesine göstermiyor.

Alternatif uygulamalara nazarana daha kullanışsız olduğu görülen fotoğraf yükleme özelliği mobil servisin işlevselliğini arttırıyor. Diğer taraftan akıllı telefon sınıfına girmeyen eski model cihazları kullanan kişiler ise benzeri hakkın kendilerine de verilmesi gerektiği görüşündeler.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER