Üye Kayıt Üye Giriş

Twitter'ın 2014 Gelir Hedefi Belli Oldu


Twitter'ın 2014 Gelir Hedefi Belli Oldu
 

Sosyal ağların öncü isimlerinden Twitter'a yönelik yapılan araştırma neticesinde mikro blog'un olası 2014 reklam gelir oranı açıklandı. Peki buna göre gözde site için biçilen değer ne kadar dersiniz?

Sanal dünyanın temel yapı taşları her geçen gün sosyal ağlara doğru kaymaya devam ediyor. Oluşturulan samimi ortam ile paylaşım imkanı sağlamasının yanı sıra, birden çok hizmeti tek potada eritmesinden ötürü dikkatleri üzerlerine çeken platformların en popüler adreslerinin başında Twitter geliyor.

140 karakter sınırlaması ile sektörün ayrıkı ismi olmayı başaran mikro blog, son olarak mobil sitesinden fotoğraf yüklemenin önünü açarak uzun süredir beklenilen yeniliği yapmış oldu. Revizyon çalışmalarına ek olarak finansal gelir anlamında da birtakım düzenlemeler gerçekleştiren yetkililer, bu konuda uzun süredir eleştiri alıyorlardı.

Zira sahip olunan kullanıcı potansiyeli ile gelir tablosu karşılaştırıldığında düşük oranlardaki kazanç yüzdeleri bakımından zor günler geçiren mikro blog cephesi, özellikle yakın süreçte konuya dair önemli adımlar attı.

Küçük işletmeler için geliştirilen reklam modelini düzenleyerek daha esnek hale getiren firma, böylelikle reklamveren yelpazesini genişletmeyi başardı. Analiz araştırmalarıyla bilinen eMarketer ise sosyal ağın iş dünyasındaki ilerlemesi hakkında rapor hazırladı.

Buna göre Twitter, 139.5 milyon dolar reklam gelirini -%106.7 artış ile- 288.3 milyon dolara yükseltmeyi başardı. Böyle devam etmesi durumunda 2013'te -%89.1 artış ile- 545.2 milyon dolara, 2014 yılında ise 807.5 milyon dolara çıkartması bekleniyor.

ABD'nin baz alındığı pazar payı raporuna göre Facebook'un ardından ikinci sırada yer alan Twitter, her ne kadar ciddi artışlar yaşasa da hala pastanın küçük dilimini almaktan kurtulamıyor. Zira şu sıralar sektörün %68.8'lik bölümü domine eden Facebook liderlik koltuğunu bırakmaya niyetli gözükmüyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER