Üye Kayıt Üye Giriş

Amazon da Kendi Haritasını Yapacak


Amazon da Kendi Haritasını Yapacak


Google Maps kullanımı yerine kendi haritasını geliştiren Apple'dan sonra, Amazon da kendi harita servisini geliştirmeye başladığını duyurdu.

Google Maps, en yaygın kullanıma sahip olan belki de en detaylı harita hizmetlerinin başında geliyor. Apple'ın kendi cihazlarında Google Maps yerine kendi harita API'sine geçmesinin ardından, Google büyük bir müşteri kaybetmişti.

Kindle Fire başta olmak üzere Android tabanlı tabletlerinde harita başta olmak üzere Google hizmetlerine yer vermeyen Amazon, Apple gibi kendi harita API'sini geliştirmeye başladı.

Foursquare, Apple ve Amazon gibi büyük firmaların Google Maps yerine kendine ait çözümler kullanması ise geçtiğimiz aylarda piyasanın lideri olan Google Maps'in belini bükecek gibi.

Bakalım Google, artan rekabete nasıl karşılık verecek. Firmalar Google Maps yerine başka firmaların harita hizmetlerini kullanabilirler. Bu da gelirlerin düşmesi anlamına geliyor. Google, Apple'ın kendi harita hizmetini duyurmasından sonra fiyatlarda indirime gitmişti. Belki Amazon'un haritası tutarsa bir indirim daha gelebilir.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER