Üye Kayıt Üye Giriş

Maxthon ile Kendi Mobil Tarayıcınızı Yapın


Maxthon ile Kendi Mobil Tarayıcınızı Yapın


Tarayıcı pazarının önemli isimlerinden olan Maxthon Mobil'in yayınladığı bu online araç sayesinde Android kullanıcılarının kendi tarayıcılarını yapmaları sağlanıyor.

Sanal dünya ile iletişim kurmamızı sağlayan internet tarayıcı sektöründe yaşanan sessiz fakat bir o kadar da şiddetli geçen rekabet son hızıyla devam ediyor. Masaüstü platformlarda uzun yıllardır Microsoft'un Internet Explorer üstünlüğüyle geçilen pazara daha sonra dahil olan Google Chrome, Mozilla Firefox ve Opera, pastadaki dilim sayısının artmasına neden oldu.

Yapılan son araştırmalara göre şu sıralar %33.81'lik kullanım oranıyla Chrome'un liderlik koltuğuna oturduğu görülüyor. Gerek eklenti desteği gerek düşük oranlardaki kaynak tüketim miktarı ile rakiplerine nazaran bir adım öne çıkmayı başaran yazılım, son olarak duyurulan 21 sürümü ile daha net ve keskin görüntüleme özelliği anlamına gelen "retina display"e kavuştu.

Rekabetin ikinci ayağını ise kuşkusuz mobil alan oluşturuyor. Özellikle akıllı telefonlar ile adeta dönüm noktası yaşayan sektör, en az bilgisayarlar kadar hayatımızda yer edinmiş durumda. Üst seviye kullanıcı deneyimi sunan cihazlar artık kişilerin internetle bağlantı kurmalarını sağlayan en popüler araçların başında geliyor.

Öncülüğünü açık ara Opera'nın yaptığı mobil tarayıcıların en önemli isimlerinden birisi ise Maxthon. Android işletim sistemi için geliştirdiği servisleriyle dikkatleri üzerine çeken firma yine farklı bir hizmet ile karşımıza çıkıyor.

 

 

Buna göre geliştirdikleri online araç sayesinde kişilerin kendi mobil tarayıcılarını yapmalarına imkan veren yetkililer, istenilen zevke göre farklı alternatifler sunuyor. Site bünyesinde tarayıcınızın ismini belirleyip ona özel bir simge (icon) atayabilir, varsayılan anasayfa ve giriş görseli seçebilirsiniz.

Aslında altyapı olarak Maxthon servisi kullanılırken sadece tasarımsal özelliklere müdahale edilmesine izin veriliyor. DIY (Do it yourself/Kendin yap) mantığındaki hizmet ile istenilen renk ve ayarlarda yazılım elde etmek mümkün oluyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER