Üye Kayıt Üye Giriş

Kayıp Çocukların Bulunmasına Yardım Edin


Kayıp Çocukların Bulunmasına Yardım Edin


Avrupa'da hayata geçirilen, web sitesi ya da blog sahiplerinin hedef alındığı bu uygulama ile kayıp çocukların bulunması sağlanıyor. Peki sistem tam olarak nasıl işliyor?

İnternet artık birçoğumuzun hayatına aktif olarak girmiş durumda. Çeşitli kategorilerde sunulan milyonlarca servis sayesinde finans sektöründen iş dünyasına, eğitimden alışverişe kadar neredeyse tüm ihtiyaçlarımızı sanal dünyadan karşılar hale geldik.

Ek olarak tablet, akıllı telefon gibi üst düzey cihazların geliştirilmesiyle günlük yaşantımızda başrol oynamaya başlayan web, ünlü isim ve markaların dahil olmasıyla daha da hareketlendi.

Üstelik birçok kuruluş ve topluluğun kampanyalarında aktif rol oynayan internet, kısa sürede milyonlarca kişiye ulaşılabilmesi açısından tercih sebebi oluyor. Sanal dünyada yayınlanan bir gelişme, neredeyse aynı saat dilimi içerisinde ülkenin diğer ucundaki kullanıcıya kolaylıkla ulaşabiliyor.

Durumun farkında olan girişimciler ise farklı projelerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bunun son örneği Avrupa merkezli "Not Found". Kayıp çocukların bulunabilmesi için site sahipleriyle ortak çalışmaya giden ekip, aslında yeni bir oluşum sayılır.

(Ne sayfa ne de Jasmina Hamidovic bulunamadı.)

Buna göre anlaşılan siteler 404 hata sayfalarını topluluğun hazırladığı özel kayıp ilanlarının yer aldığı tasarım ile değiştiriyor. Her seferinde ise farklı kayıp ilanı yayınlanıyor. Böylelikle daha fazla kişiye ulaşmayı hedefleyen firma, kayıpların en kısa sürede bulunmasına yardımcı oluyor.

Sosyal sorumluluk kapsamında oldukça beğenilen bir çalışma hazırlayan ekip, isteyen her site/blog sahibinin yardımcı olmasına imkan veriyor. Ülkemizdeki kayıpları düşündüğümüzde benzeri servisin oldukça kullanışlı olabileceği aşikar. Bakalım uygulama ne derece başarılı olacak.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER