Üye Kayıt Üye Giriş

Spotflux ile Yasaklı Sitelere Giriş


Spotflux ile Yasaklı Sitelere Giriş


İnternetteki içeriği engelleme konusunda azimle çalışan Türkiye'de, eğer sizler de erişime engellenmiş sitelere girmek istiyor ama giremiyorsanız yazımıza bir göz atın.

Pek çok ülke internet erişimini kısıtlıyor. Özellikle bu kısıtlamalar ülkemizde gün geçtikçe artıyor. Yurtiçi ya da yurtdışı pek çok internet sitesine şu anda erişim engellenmiş durumda. Bazı sitelere DNS değiştirerek bile erişim sağlayamayabiliyoruz.

Bizim bu yazımızdaki konumuzda inadına açılmayan sitelere girmek. Anlatacağımız yöntem ile yasaklı tüm sitelere, bilgisayarınızın tarayıcısından normal bir siteye giriyormuş gibi girebileceksiniz.

İncelediğimiz Spotflux adlı yazılım sayesinde, engellenmiş tüm içeriklere rahatça erişim hakkını bizlere sunuyor.

Yaklaşık 5 MB’lık dosya boyutuna sahip uygulama hem Mac OS hem de Windows desteğiyle dikkat çekiyor. Uygulamayı indirmek için buraya tıklamanız yeterli.

Programı Nasıl Kullanıyoruz?

Uygulamanın kullanımı ve çalışma mantığı oldukça basit. Bilgisayarınıza sanal olarak yeni bir ağ kartı ekleniyor. Bağlantınız buradan Spotflux’ın kendi sunucuları üzerinden gerçekleştiriliyor ve bu sayede ülkenizdeki yasaklara takılmıyorsunuz. Fakat önemli işleriniz sırasında bu uygulamayı kapatmanızı öneriyoruz. Çünkü internet hizmetiniz ile aranıza bir aracı koymuş oluyorsunuz. Sadece engelli sitelere giriş yapacağınız zaman uygulamayı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Spotflux'u Aktif Edip, Kapatalım

Uygulamayı kurduktan sonra açılan pencerede Spotlux Enabled yazısını görüyorsak, istediğimiz her siteye girebiliyoruz demektir. Spotlux’ı kapatmak istediğinizde ise alttaki disable butonuna tıklamanız yeterli.

Uygulamanın ayarlarını Windows kullanıcıları saatin oradaki uygulama simgesine sağ tıklayarak yapabilirler.

Uygulama normal kullanıcılar için zaten ayar gerektirmiyor. Eğer kullanmak istediğiniz başka bir proxy sunucusu varsa, ayarlar kısmında bunu yazmanız yeterli. Spotflux kendi proxy bağlantıları yerine o zaman sizin vereceğiniz proxy sunucusunu kullanacaktır.

Bu uygulama sayesinde artık bizi takip eden pek çok Mac ve Windows kullanıcısı, erişim engeli bulunan pek çok siteye hızlı ve normal bilgisayarlardan girdiği gibi erişim sağlayabilecek. Tarayıcının içerisinden proxy uygulamalarını kullanmanıza gerek kalmıyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER