Üye Kayıt Üye Giriş

Yeni Firefox Sosyal Olacak


Yeni Firefox Sosyal Olacak


Mozilla, yeni Firefox sürümlerini hazırlamaya devam ediyor. Son olarak yayımladıkları yeni beta sürümüyle Firefox'u artık sosyal bir platform haline getirmeye karar vermişler.

Firefox'un yeni sürümleri Mozilla tarafından büyük bir hızla hazırlanmaya devam ediyor. Son olarak internet sitesi üzerinden yayımladıkları beta sürümü, Firefox 17'nin kullanıcılara sunacağı tüm yenilikleri içeriyor. Biri hariç, o da Firefox'un Social API olarak adlandırdığı bir yenilik.

Bu yenilikle birlikte artık tarayıcınız daha sosyal bir hale gelecek. Henüz çalışır durumda değil ama bu adresten de kontrol edebileceğiniz gibi, beta kullanıcıları için çok yakında aktif hale gelecek.

Peki nedir bu Social API?

Firefox'un Social API'si bir sekme şeklinde çalışacak ve favori sosyal ağlarınıza sürekli olarak bağlı kalabilmenizi sağlayacak. Yani oyun oynarken, film izlerken ya da bilgisayar üzerinde iş yaparken, Twitter ya da Facebook gibi sosyal ağlarınız hep açık olacak.

Firefox'un bu barı sayesinde arkadaşlarınızla sürekli iletişim halinde olabileceksiniz. Hem de yeni bir sekme açmanıza gerek kalmadan direkt olarak sosyal ağlarınıza ulaşabileceksiniz.

Yalnızca sosyal ağlar açısından değil, haber kaynakları, RSS beslemeleri, e-postalarınız gibi tüm önemli ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek şekilde tasarlanmış.

Mozilla'nın iddialarına göre, sosyal ağlar konusunda sınırsız bir destek sunulacak. Yani aklınıza gelebilecek her sosyal ağ, Firefox'un Social API'siyle birlikte entegre şekilde çalışabilecek.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER