Üye Kayıt Üye Giriş

Zynga İşten Çıkarmalara Başladı


Zynga İşten Çıkarmalara Başladı


Geçtiğimiz günlerde borsa değerinin inanılmayacak derecede düşüşe geçtiğini sizlere ilettiğimiz Zynga, şirkette yaşanan krizin çözümünü işten çıkarmalarda ve ofis kapatmakta buldu.


Bundan tam bir yıl önce Zynga düşüşe geçecek ve birçok oyununa destek vermeyi bırakacak deseydik muhtemelen hiç kimse inanmayacaktı.
Words With Friends, Zynga'nın lider oyunlarından biri

Fakat şu anda, borsadaki hisse senetlerinin değeri dip yapan Zynga ciddi anlamda bir ekonomik krizin eşiğinde. Bu krizi önlemek için de devreye soktukları bir acil durum planı var.

Bu plana göre Zynga, 150 kişiyi işten çıkardı ve Boston'da bulunan ofisini kapatma kararı aldı. Ayrıca bazı oyunlarının sunucularını da kapatacağını açıkladı.

Zynga'nın bu kötü gidişinin başlangıcı ise 180 milyon $ ödeyerek OMGPOP'u satın almalarına dayanıyor. Bu alımın ardından özellikle Draw Something adlı oyun ile büyük sükse yapan OMGPOP parasını alıp keyfine bakmış, oyunseverler ise Draw Something'de sürekli aynı şeyleri çizmekten sıkıldıklarından oyunu telefon ve tabletlerinden silmişti.

Şu anda hangi oyunlara destek vermeyi keseceğini tam olarak açıklamasa da, birkaç gün içerisinde sevdiğiniz bazı Facebook oyunlarına giriş yapamazsanız, şaşırmamanızı tavsiye ediyoruz.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER