Üye Kayıt Üye Giriş

Instagram, Yeni Efektlerle Güncellendi


Instagram, Yeni Efektlerle Güncellendi


Facebook'un satın aldığı fotoğraf düzenleme ve paylaşma platformu Instagram güncellendi. Yeni güncellemeyle beraber Instagram'a yeni efektler eklenmiş oldu.


Son zamanlarda Twitter'a desteğini azaltan ve son olarak Instagram'a yüklenen fotoğrafların önizlemesinin Tweet'lerde gözükmesini engelleyen Instagram, mobil uygulamalarını güncelledi.

Kendi efekt uygulamasını çıkartan Twitter'a göre bir hamle olarak görülen yeni güncelleme bakalım bizlere neler getiriyor?

Willow efektinin eklendiği Instagram, 3.2 güncellemesiyle beraber daha da hızlanıyor ve hatalarından arındırılıyor. Ayrıca fotoğraf efektlerini görebildiğimz alttaki kutucuklardaki ufak resimler de değiştirilmiş ve bir balon olarak belirlenmiş. Bu da programın havasını değiştiren ve efektleri anlamanızı daha kolaylaştıran bir değişiklik olarak dikkat çekiyor.

Sadece iPhone 5'te son fotoğrafa hızlı erişim için geliştirilmiş döndürme efektinin eklendiği Instagram'da, çektiğiniz fotoğrafları ızgaralar içerisinden daha kolay bir şekilde ölçeklendirebileceksiniz. Tabi bı ızgaranın opsiyonel olduğunu söyleyelim.
 


iOS ve Android sürümlerinde eklenen Willow efekti ise siyah beyaz diyebileceğimiz bir filtre. Willow ile fotoğraflarınız daha eski gözükebilecek.

Tilt-Shift'te geliştirildi!

Instagram'ın en çok kullanılan efektlerinden biri olan yukarıdan seçebildiğimiz Tilt-Shift, son güncellemeyle beraber geliştiriliyor.
 


Tilt-Shift'in oranını daha net bir şekilde ayarlayabiliyoruz. Özellikle efektleri uygulayacağımız alanı genişletip, azaltabiliyoruz. Ayrıca yeni efektlerde kalitenin de arttığını söyleyelim.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER