Üye Kayıt Üye Giriş

Windows Live Mesh Emekli Oluyor


Windows Live Mesh Emekli Oluyor


Microsoft'un "Hayatı Senkronize Et" sloganıyla 2008'de kullanıma sunduğu servisi Windows Live Mesh 2013 yılının başında emekli olmaya hazırlanıyor.


Microsoft'un farklı bilgisayar ve mobil cihazlarda dosya ve program ayarları senkronizasyonu ve uzaktan bağlantı için kullanılan uygulaması Windows Live Mesh, 13 Şubat 2013 tarihinden itibaren kullanım dışı kalacak.
 


Microsoft zaten uzun zamandır Windows Live Mesh ile SkyDrive'ı birleştirip tek bir çatı altında toplamaya çalışıyordu. Windows 8 ailesi ile birlikte yeni Office ve diğer uygulamaların da SkyDrive Api'si üzerine kurulmasıyla birlikte dosyaları bulut üzerine depolamak ya da buluttaki dosyalara erişmek daha kolay bir hal almasıyla sadece bir web sitesi olarak kullanılmaya başlanan Skydrive şuanda "Dünyanın En Uygun ve Çok Yönlü Bulut Depolama Servisi" . Tabiki bu Microsoft'un tanımı ama Windows, Windows Phone, Android, iPhone, iPad, ve Xbox 360 desteği olduğunu düşünecek olursak bu konuda başarılı olduklarını söylemek lazım.

Başta birkaç milyonun üzerinde olan ama şuan 25.000'in altında aktif kullanıcısı olan Windows Live Mesh, 13 Şubat 2013 tarihinde yerini kullanıcı sayısı 200 milyonu aşan SkyDrive'a bırakacak.
 


Bu geçişte Mesh kullanıcılarının dosyalarını kaybetmesini önlemek için bir rehber yayınlayan Microsoft, kullanıcıların bilgisayarlarına ve mobil cihazlarına SkyDrive uygulamasını kurup Mesh klasörlerindeki dosyalarını SkyDrive klasörlerine atabileceklerini, ayrıca Windows Live Mesh'in uzaktan erişim özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılarının da Uzak Masaüstü Bağlantısı yada LogMeIn Pro gibi seçeneklere yönelebileceklerni belirtti.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER