Üye Kayıt Üye Giriş

Last.fm Abonelerine Kötü Haber


Last.fm Abonelerine Kötü Haber


Müzik ve sosyal ağı birleştiren başarılı site Last.fm tarafından yapılan açıklamaya göre, artık Last.fm üzerinden radyo dinlemek bir çok ülkedeki kullanıcılar için mümkün olmayacak.


Kullanıcıların bilgisayarlarına indirdiği Last.fm Scrobbler adlı program ile dinledikleri müziği sitenin veritabanına göndererek, dinledikleri sanatçıların istatistiklerinin tutulduğu ve müzik arşivi yaptıkları Last.fm, ülkemizde olmasa da dünya genelinde popüler bir sosyal ağ.
 


Geçtiğimiz günlerde sitenin anasayfasında yapılan bir duyuru ile artık bir çok ülkede radyo servisinin abone olunsa bile kullanılamayacağı belirtildi. Eskiden ücretsiz olan radyo, telif maliyetlerinin ödenebilmesi için ücretli hale getirilmiş ve kullanıcılardan büyük tepki almıştı.

Artık sadece Amerika, Birleşik Krallık, Almanya, Kanada, Avustralya, İrlanda ve Brezilya'daki kullanıcılar radyo dinlemeye devam edebilecek. Bunların dışındaki ülkelerde yaşayan kullanıcılar abone olsalar bile radyo dinleyemeyecek ancak aboneliğin getirdiği diğer bir kaç avantajdan faydalanmaya devam edecek.

Duyurunun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Hatırlayacak olursanız Last.fm, ülkemizde telif hakları sebebiyle erişime kapatılmıştı ve siteye giriş yapabilmek için DNS değiştirmek gibi yollara başvuruluyordu. Bu yasağın hâla devam ettiği Last.fm'in, Türkiye'ye radyo hizmeti veremeyecek olması site için bir diğer büyük handikap.

Eğer Last.fm aboneliğiniz varsa ve radyo dinlemek sizin için önemliyse aboneliğinizi tekrar gözden geçirmenizde fayda var.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER