Üye Kayıt Üye Giriş

Snapchat'in Yeni Rakibi: Facebook Poke


Snapchat'in Yeni Rakibi: Facebook Poke


Popüler gerçek zamanlı fotoğraflı chat uygulaması Snapchat artık bu alanda lider değil çünkü yeni rakibi sosyal ağ devi Facebook'un yeni uygulaması "Facebook Poke"

Facebook uzun süredir kullanıcıların beğendiği uygulamaları ve özellikleri satın alma yoluyla ya da kendi versiyonunu yaparak bu servisleri de kullanıclarının hizmetine sunuyor.

Bu sisteme en son örnek olarak Instagram'ı gösterebiliriz. Instagram'ı satın almadan önce "Camera" adlı kendi uygulamasını geliştiren Facebook, Instagram'ı satın aldıktan sonra bu projeyi bir kenara kaldırmış durumda denilebilir çünkü birçok ülke mağazasında yer almayan uygulamaya yapılan güncellemeler de sadece mevcut uygulamanın güvenliğini sağlama ve kararlı hale getirmeye yönelik yapılıyor Instagram'a gösterilen ilgi doğal olarak bu uygulamaya gösterilmiyor.

Facebook'un bu politikasının en yeni ürünü ise Snapchat'e rakip olarak geliştirilen "Facebook Poke". Peki nedir bu Facebook'un rakip olduğu Snapchat? Snapchat, iOS ve Android platformuna yönelik geliştirilen bir gerçek zamanlı fotoğraflı chat uygulaması. Bu uygulama ile kullanıcılar birbirlerine resim ya da mesaj yollamanızı sağlayan bir uygulama.
 


Snapchat ve Facebook Poke uygulaması

Peki iMessage, WhatsApp, Viber gibi alternatifler de bunu yapabiliyorken Snapchat'in bunlardan farkı ne diye soracak olursanız. Snapchat kullanıcıları, gönderdikleri içeriğin karşı tarafta ne kadar süre görüntüleneceğini belirleyebiliyorlar. Bu sayede gönderilen içerik karşı tarafta kayıtlı olarak bulunmuyor ve belirlenen süre bittiğinde içerik geri dönüşsüz olarak siliniyor. Yeterince hızlı olursanız ekran görüntüsü alabilirsiniz ama Snapchat buna da engel oluyor alırsanız sistem bunu karşı tarafa otomatik olarak bildiriyor.
 


Facebook ise bu özellikleri almış uygulamayı neredeyse birebir kopyalayıp kendi uygulaması Facebook Poke'u yaratmış. Bu uygulama sayesinde Facebook arkadaşlarınızı dürtebiliyor, onlara mesaj, fotoğraf, ya da video atabiliyor ve içeriklerin arkadaşınızda kaç saniye görüntüleneceğini seçebiliyorsunuz. Facebook bu konuda kullanıcılara 1-3-5-10 saniye seçeneklerini sunmuş ve bu süre içerisinde arkadaşınız ekran görüntüsü alırsa size bunu bir simge ile bildiriyor.
 


Facebook Poke uygulamasında fotoğraflarınıza yazı yazabiliyor yada çizim yapabiliyorsunuz


Uygulama ilk sürüm için güzel görünüyor ama arkadaş listesinin görüntülenmesinde bazen sorunlar yaşanabiliyor ki Facebook bunları en kısa sürede düzeltecektir. Facebook Poke şuan yalnızca iOS cihazlar için kullanılabilir durumda şimdilik Android için hazırlanmış değil. iOS cihazınıza bu uygulamayı yüklemek isterseniz buradan uygulamaya ulaşabilirsiniz.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 

 

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER