Üye Kayıt Üye Giriş

Ekşi Sözlük, Eski Dandik Site Oldu!


Ekşi Sözlük, Eski Dandik Site Oldu!


Önemli değişikliklerin yer aldığı yeni tasarımına kayıtlı kullanıcıları alıştırmaya çalışan Ekşi Sözlük, ziyaretçileri Beta arayüzünde tutmak için ilginç bir yönteme imza attı.

Ekşi Sözlük, 13 yıllık tasarımında önemli değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Bir süredir Ekşi Sözlük Beta adı altında devam eden çalışmalarla, ziyaretçilere #siyaset ve #anket gibi kategorilerin yanı sıra, daha fazla reklam içeriği sunulma olanağı tanıyan bir tasarım hazırlanıyor. Beta için yapılan son değişiklik ise, kullanıcıların tepkisine neden oldu.

Kayıtlı okur ve yazarların görüntüleyebildiği Ekşi Sözlük Beta tasarımına geçmek oldukça kolay; zira mevcut tasarımın hemen sağ tarafında "beta'da gör" tuşu yer alıyor. Ayrıca, üst barın hemen altında, farklı yazarların promosyon cümleleriyle beta linkleri yer alıyor.
 


Ne var ki yeni tasarıma geçen kullanıcılar, alışıldık Ekşi Sözlük tasarımına geçmek için biraz uğraşmak durumunda kalıyor. Beta arayüzünün en alt bölümünde yer alan bir buton ile eski tasarıma dönmek mümkün. Ancak bu tuş bazen "tutukluk" yapıyor ve kullanıcılar, eski tasarıma dönmek için ilgili linki elle girmek durumunda kalabiliyor.

Eski Tasarım Tuşunun Adı Değişti


Beta üzerinde yapılan son güncelleme ile, bahsi geçen tuşun adı "eski dandik site" olarak değiştirilmiş görünüyor. Bu ise, 10 yılı aşkın süredir alışılan Ekşi Sözlük tasarımına bir hakaret olarak algılanmış ve yazarların eleştiri oklarına hedef olmuş durumda. Geliştirici ekibin esprili bir "vazgeçirme" tekniği olarak görülmesi mümkün olan değişiklik, sözlük yazarlarında yoğun eleştiri bombardımanına tutuluyor.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER