Üye Kayıt Üye Giriş

Megaupload Öldü! Yaşasın Mega!


Megaupload Öldü! Yaşasın Mega!


Yasal olmayan dosyaların paylaşılması sebebiyle kapatılan dünyanın en büyük dosya paylaşım sitelerinden biri olan Megaupload'ın yerine Mega geldi, kullanıcılar hücum etti!


Geçtiğimiz günlerde duyurduğumuz, zamanında dünyanın en büyük dosya paylaşım sitelerinden biri olan ve yasal yollarla hayatına son verilen Megaupload'ın sahibi Kim Dotcom, yeni projesi Mega'yı sonunda açtı.

Birisi şikayet edip, mahkeme kararıyla ülkemizden siteye erişim engellenene kadar http://mega.co.nz adresinden giriş yapabileceksiniz.

Neden .nz?

Site sahibi soyadının ".com" olmasına rağmen yeni proje adresinin neden ".nz" ile bittiğini merak edenler arasında olabilirsiniz. Yeni Zelanda'ya ait olan bu alan adı, Amerika Birleşik Devletleri'ne oranla alan adı sahiplerini fazla baskı altında tutmuyor. Bu alan adıyla ilgili haklara, buradan (İngilizce) erişebilirsiniz.

Bu durum, Megaupload'ın başına gelenlerin Mega'nın başına gelmesini de geciktirecek gibi görünüyor.

Site cortlamış durumda!

Yukarıdaki bağlantıya tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfaya bakıp, "Hıza bak, ne çabuk kapatılmış?" diye şaşırmanıza gerek yok. Yapılan ziyaretlerin beklentilerden çok yüksek olması sebebiyle sunucular pes etti ve şu anda erişim sağlanamıyor.
Site açılınca, bu ekranı göreceksiniz.

Siteyi çalışır duruma getirmek için çalışan mühendislerin verdiği bilgilere göre ilk bir saat içinde Mega'ya üye olan kişi sayısı 100 bini geçmişti. İkinci saat geride kaldığında ise üye sayısı 250 bine ulaştı ve ne olduysa da bundan sonra oldu.

Sisteme entegre edilecek olan yeni sunucular ile dengelenen trafik yükünün ardından, siteye erişip siz de üye olarak dosya paylaşımında bulunabilirsiniz.

Bedava 50 GB alan hiç de fena değil gibi ne dersiniz?

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER