Üye Kayıt Üye Giriş

Yeni Tarayıcı: Opera Ice!


Yeni Tarayıcı: Opera Ice!
Opera, mobil dünya için yeni bir tarayıcı daha geliştirdiğini açıkladı. Daha çok tabletlere yönelik olacağı söylenen yeni tarayıcı Opera Ice hakkında ilk bilgiler geldi.


Mobil platform üzerinde en çok kullanılan internet tarayıcıları arasında yer alan Opera, bu alanda Opera Mini ve Opera Mobile ürünleriyle yoluna devam ediyor. Masaüstü içinde kendine güzel bir yer edinen Opera internet tarayıcısı için, firmadan yeni bir tarayıcı haberi geldi.

Opera Ice, huzurlarınızda

Opera Ice adındaki bu yeni tarayıcı, gelişmiş özellikleri ile daha keyifli bir internet deneyimi sunmak için gelecek. Ancak Opera Ice’ın piyasaya çıkacak olmasının en büyük sebebi olarak, Android ve iOS için standart tarayıcıların dışında oyuna sonradan dahil olan Google Chrome'un önemli etkisi var.

Mobil platforma sonradan katılmasına rağmen pastadan büyük bir dilim kapan Chrome, görüldüğü üzere Opera için büyük bir tehdit oluşturması bir yana, aynı zamanda bir ilham kaynağı da.

Opera kendi motorundan vazgeçti!

Opera Ice, Safari ve Chrome gibi tarayıcıların kullanmış olduğu WebKit motorunu tercih etti. Opera’nın kendisinin geliştirdiği, yüksek hız ve performans sunan Presto motoru ise Ice tarayıcısı ile rafa kaldırılmış olacak.

Opera Ice ile birlikte gelecek olan yeni özellikler arasında, sekmelerin buton şekline dönüştüğü görülüyor. Bu şekilde sadece parmak hareketi ile internet deneyimi yaşatmayı düşünen Opera, adres satırı kısmına ise arama seçeneğini getirmiş durumda.

Bu sayede kolay arama şeklini öne çıkarmış olacak olan Opera Ice, gezilen sayfalarda başka işlemler yapmak için sunduğu geri, ileri, ekle vb. gibi ufak ve kullanışlı butonlar ile kullanıcıya keyifli bir deneyim yaşatacak.

Ne zaman çıkıyor?
 


Önümüzdeki Şubat ayı ile iOS ve Android platformu için mobil dünyaya sunulacak olan Opera Ice için daha çok tabletlere yönelik olacağı söyleniyor. Aynı tarayıcının masaüstüne geleceği ve geliş tarihinin de Mart olduğu ise diğer bir söylenti.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 

 

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER