Üye Kayıt Üye Giriş

Facebook Dönüşüm Takibi Kullanımda


Facebook Dönüşüm Takibi Kullanımda


2013'e hızlı giren Facebook, en son tanıttığı Graph Search özelliğinden sonra, Dönüşüm Takibi (Conversion Tracking) sistemini de genel kullanıma sundu.


Facebook, yeniliklerini duyurmaya devam ediyor. En son Facebook Graph Search'ı tanıtan firma, şimdi de 2012'nin Kasım ayından beri test yayınında olan Dönüşüm Takibi (Conversion Tracking) sistemi, yaygın kullanıma açıldı.

Dönüşüm Takibi ne işe yarar?

Dönüşüm takibi, insanların reklamları gördükten sonra yaptıkları eylemleri, raporlayarak işletmelerin Facebook Reklamlarına yaptıkları yatırımın geri dönüşünü ölçmelerine yardımcı oluyor.
 


Reklam verenler dönüşümleri takip eden pikseller oluşturabiliyor, bu pikselleri kendi internet sitelerinde dönüşümün gerçekleşeceği sayfalara ekleyebiliyor ve ardından bu dönüşümlerin Facebook'ta yayınladıkları reklamlarla ilişkisini takip edebiliyor.

Dönüşüm takibi, işletmelerin reklamlarını dönüşümü Facebook dışında gerçekleştirme olasılığı daha yüksek kişilere gösterirken, optimize gösterim başına ücret (oCPM) seçeneğinden yararlanmalarına da yardımcı oluyor.

Son dönemde giderek yaygınlaşan sosyal ağlara verilen reklamların, nasıl tepkiler aldığını öğrenebilmek, şirketler için çok büyük bir nimet. İnternet reklamları konusunda pek çok hatadan dönülmesini sağlayacak olan Dönüşüm Takibi'nin detaylarına ilgili Facebook sayfasından görebilirsiniz.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER