Üye Kayıt Üye Giriş

Chrome ile Firefox Sohbet Ettiler!


Chrome ile Firefox Sohbet Ettiler!


Mozilla ve Google mühendisleri tarafından, WebRTC üzerinden geliştirilen teknoloji sayesinde, iki tarayıcı üzerinden sesli ve görüntülü sohbet edebileceğiz.

Mozilla, Google ile beraber yürttükleri çalışma çerçevesinde, Firefox ve Chrome araısnda WebRTC uyumunu sağladıklarını duyurdu. Açık Web geliştiricileri, Mozilla ve Google mühendislerinin ortak çalışmasıyla başarılan gelişme sayesinde, hiç bir ek yazılım kullanmadan iki tarayıcı iletişime geçebiliyor.
 


WebRTC nedir?

Web üzerinden Real Time Connections (Gerçek zamanlı iletişim) olarak açılan kısaltma, Firefox ve Chrome arasında herhangi bir ek uygulama kullanmadan, doğrudan sesli ve görüntülü görüşme yapılabilmesini sağlıyor. Web RTC'nin amacı sadece Firefox ile Chrome arasında bağlantı değil, Web üzerinden genel bir standart oluşturmak.

Firefox WebRTC ve Chrome WebRTC'nin, tarayıcılara artık gömülü olarak geldiği aktarılan bilgiler arasında. Böylece kullanıcılar doğrudan iletişime geçebilecek, sesli ve görüntülü görüşme yapabilecekler.

Son kullanıcıların yanı sıra, geliştiriciler için de büyük bir gelişme sayesinde, hiçbir eklenti ve yan uygulama yüklemeden Chrome WebRTC uygulamalarında doğrudan sesli/görüntülü arama yapabilen Firefox WebRTC uygulamaları geliştirebilecekler. Bu işlev artık tarayıcıya gömülü olduğu için kullanıcılar ek yüklemelerden veya hatalı yazılmış yan uygulamalardan kurtulacak, geliştiriciler de uygulamaları çok daha kolay ve evrensel şekilde dağıtabilecek.

Yeni teknolojiyi duyuran Mozilla, Google mühendisleriyle beraber deneme bağlantısı kurdular ve hem sesli hem de görüntülü olarak sohbet ettiler.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER