Üye Kayıt Üye Giriş

Mary Leakey'in 100'üncü Doğum Günü


Mary Leakey'in 100'üncü Doğum Günü


Google, ünlü İngiliz Arkeolog Mary Leakey'in 100'üncü doğüm günü anısana özel bir Doodle yani logo hazırladı. Bugün arama motorunun ana sayfasına girenleri bu özel logo karşılıyor.


Özel gün ve tarihlerde ana sayfasındaki logosunu değiştiren Google, bugün 100'üncü doğum günü kutlanan ünlü İngiliz arkeolog Mary Leakey'i de unutmadı. Genelde ünlü kişilerin dogum günü ya da ülkeler için özel anlam ifade edenler günlerde logosunu değiştiren Google, bugüne kadar birçok çalışma ile karşımıza çıkmıştı. Bugünü İngiliz arkeolog için ayıran Google'ın ana sayfasında Mary Leakey'i kazı yaparken gösteren bir çalışma yer alıyor.
 


Mary Leakey kimdir?

6 Şubat 1913 tarihinde Londra'da doğan Mary Leakey, 9 Aralık 1996 yılında öldü. Arkeloji alanında birçok keşif yapan Leakey, 1987′de Olduvai Boğazı'nın güneyindeki Laetoli alanını buldu. Leakey ilk fosilleşmiş kafasını keşfeden İngiliz kadın arkeolog ünvanına sahip olan kişidir.

 

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

 

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER