Üye Kayıt Üye Giriş

Twitter'ın Yeni Hedefi Açıklandı


Twitter'ın Yeni Hedefi Açıklandı


Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağlarından biri olan Twitter'ın yeni hedefi açıklandı. Görünüşe göre sosyal ağ bu yıl içerisinde 1 milyar kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.


Twitter CEO'su Dick Costolo'nun The Wall Street Journal'a verdiği röportaj firmanın yeni yıl hedeflerini de ortaya çıkardı. Açıklamalar yalnızca yeni hedefler üzerine değil, bir süre önce kullanıma açılan video uygulaması Vine'a kadar uzandı.


Costolo, Twitter'ın halka arzının kaçınılmaz bir şirket politikası olduğunu söyleyerek firmanın yakın zamanda halka arz edileceğini belli etti. Facebook'un Instagram'ı satın almak için kendilerinden önce davrandığını ve bunun kendilerine zarar verdiğini belirten Costolo, kopya bir fotoğraf uygulaması yerine kendi tasarımları olan video paylaşım ağı Vine'ı hizmete soktuklarını hatırlattı.

Costolo'nun açıklamalarındaki en dikkat çekici nokta ise sosyal ağı kullanan kişilerin sayısını 1 milyara ulaştırmak ve hatta bu rakamı geçmek istediklerini söylemesi oldu. Böylesine büyük bir hedef için oldukça büyük yatırımlar yaptıklarını belirten Dick Costolo, bu amaca ulaşmak için Vine hizmetinin de yardımcı olacağına inandıklarını belirtti.

Son olarak en büyük korkusunun Twitter çalışanlarının şirkette meydana gelen değişiklikleri hazmedememesi olduğunu söyleyen Costolo bu sözleriyle röportajını sonlandırmış.

Bakalım gerçekten de yapılan yatırımlar ve yeni hizmete açılan video uygulaması Vine, Dick Costolo'nun koyduğu 1 milyarlık kullanıcı sayısı barajını aşmalarına yardımcı olacak mı? Bunu ancak zaman gösterecek.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER