Üye Kayıt Üye Giriş

Flickr Kirli Çamaşırları Ortaya Döktü


Flickr Kirli Çamaşırları Ortaya Döktü


Fotoğraf paylaşım servisi olan Flickr, ufak bir açığın meydana getirdiği sıkıntı ile kullanıcıların gizli ve özel resimlerini 20 gün boyunca, herkese açık hale getirdi. Peki olay gerçekten öyle mi?


Yahoo'nun popüler fotoğraf paylaşım servisi Flickr, sisteminde ortaya çıkan bir açık sebebiyle kullanıcıların gözü gibi baktığı gizli ve özel resimlerine 18 Ocak 2013 ve 7 Şubat 2013 tarihleri arasında tüm kullanıcılar ulaşabildi.

Sorunun kullanıcılar tarafından anlaşılamaması üzerine 20 gün boyunca devam eden bu olumsuz olay, Flickr Başkan Yardımcısı Brett Wayn tarafından gönderilen bilgilendirme ve özür mahiyetindeki bir mail ile ortaya çıktı. Verilen bilgiler ile kullanıcılara, etkilenen fotoğrafların sadece Nisan/Aralık 2012 aralığında Flickr üzerine yüklenen fotoğrafların olduğu söylenerek, kaç kişinin ne kadar fotoğrafının bu olaydan etkilendiği belirtilmedi.
 


Herkesin görebileceği açıklığa gelen bu fotoğrafların herhangi bir arama motoru üzerinde indeksinin yer almadığının altını çizen Wayn, verdiği bilgiler ile birlikte ortaya çıkan bu açığın kısa sürede giderildiğini de belirtti.

Son olarak açığın ise daha önce Flickr sistemi üzerinde yapılan bakımlar doğrultusunda ortaya çıktığı ve etkilenen kesimin çok az olmasından dolayı resmi bir açıklama yerine herkese mail gönderildiği söylendi.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER