Üye Kayıt Üye Giriş

Sony Vaio Duo 11 Duyuruldu


Sony Vaio Duo 11 Duyuruldu


Sony'nin 11 inçlik hem tablet, hem de dizüstü bilgisayar olarak kullanacak olan mobil cihazı Sony Vaio Duo 11 duyuruldu. Yeni Ultrabook ile ilgili ilk bilgileri, bu haberde.


Hybrid PC olarak da adlandırılan ve hem tablet, hem de dizüstü bilgisayar olarak kullanılan cihazlar, günlük hayatımızda daha fazla görünecek gibi duruyor.

Almanya'nın Berlin şehrinde düzenlenen etkinlikte tanıtılan yeni ürünlerden biri olan Sony Vaio Duo 11 de bu cihazlardan biri.

Bir Ultrabook'tan beklenen her şeyi yerine getirebilen Sony Vaio Duo 11'in ağırlığı 1,3 kg ve kalınlığı da 17.85 mm.

İster klavye, ister dokunmatik, isterseniz kalem


11.6 inçlik Full HD (1920x1080) çözünürlüğe sahip olan Sony Vaio Duo 11, içerik üretmek için tüm yolları sunuyor. Bu yollar arasında dokunmatik ekran, el yazısını tanıyabilen Stylus'un yanı sıra ekranı kaydırarak açabileceğiniz bir klavye bulunuyor.
 


Sony'nin ürettiği dizüstü bilgisayarlarda ön plana çıkardığı Japon kalitesinin, bu üründe de devam ettiği, firmanın önemle üstüne durduğu konular arasında.

Cihazda bulunan bağlantılar arasında; Bluetooth Smart Ready, USB 3.0, HDMI, Ethernet ve VGA bulunuyor. İlgimizi çeken teknik özelliklerden biri de Sony Vaio Duo 11'de NFC teknolojisinin de bulunması.

İşlemci seçenekleri arasında Intel Core i7-3517U, Intel Core i5-3317U veya Intel Core i3-3217U mevcut. İsteğe bağlı olarak 4 GB veya 8 GB DDR3L 1600MHz SDRAM ile geliyor.

Fiyatı ve çıkış tarihi

Sony Vaio Duo 11'in bu özellikleri, yakında başlayacak olan Windows 8 fırtınasına hazırlık olarak da değerlendirilebilir.

Yetkililerden aldığımız bilgiye göre Sony Vaio Duo 11'in ülkemize Avrupa ile aynı anda, yani Kasım ayında gelmesi bekleniyor.Sony Vaio Duo 11'in fiiyatı konusunda ise maalesef net bilgiye ulaşamadık. Yarın, fuar alanında Sony'nin bu yeni cihazını inceleyerek ilk görüşleri video eşliğinde okurlarımızla paylaşmayı hedefliyoruz.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER