Üye Kayıt Üye Giriş

IBM, zEnterprise EC12 Çözümünü Duyurdu


IBM, zEnterprise EC12 Çözümünü Duyurdu


IBM sisteminin en güçlü ve teknolojik açıdan en ileri versiyonu olan zEnterprise EC12 anabilgisayar sunucusu duyuruldu. Yeni sistem, IBM'in System z anabilgisayarı üzerindeki kritik bilgilerin güvenliğini sağlıyor.

IBM zEC12 kurumsal sistemi, IBM Sistem ve Teknoloji Grubu tarafından- özellikle New York Poughkeepsie şehrindeki ve dünyadaki 17 IBM laboratuvarında ve IBM'in bazı büyük müşterileriyle işbirliğinde-IBM’in AR-GE çalışmalarına yapılan 1 milyar dolarının üzerindeki yatırımın-bir sonucu olarak üretildi. Yeni IBM anabilgisayarı, bugüne kadar üretilen en güvenli kurumsal sistemlerden biri olmakla beraber farklı sektörlerin güvenlik ve mevzuata uygunluk gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmış yerleşik güvenlik özelliklerine sahiptir.
 


Operasyonel analitik ve neredeyse gerçek zamanlı iş yükü izleme ve analizi özelliklerinden dolayı yeni zEC12,- selefine göre çekirdek başına yüzde 25 daha yüksek performans, yüzde 50 daha yüksek toplam sistem kapasitesi ve 5,5 GHz hızında çalışan dünyanın en hızlı çipi olmasından yararlanabilecek hibrit bulutlar dahil- çeşitli iş yüklerine yönelik olarak kullanılabilecek.

Kritik bilgiler için en yüksek düzeyde güvenlik

Güvenli veriler sunmak açısından lider bir platform olan IBM System z, aynı zamanda Ortak Kriterler Değerlendirme Garanti Seviyesi 5+ (Common Criteria Evaluation Assurance Level 5+) güvenlik sınıflandırması düzeyine ulaşan tek ticari sunucudur. System z, tek anabilgisayar üzerinde gizli verileri içeren çok sayıda farklı uygulamayı güvenle çalıştırma imkânı tanır. Yeni zEC12 ile bu özellik atıl durumda veya kullanılmakta olan verilerin korunmasına yardımcı olan yenilikçi güvenlik ve gizlilik özellikleri ile bir adım ileri taşınıyor. Bu, internet bankacılığı ve mobil aygıtlar çağında kritik önem taşıyan bir yetenektir.

zEC12, işlemler ve hassas veriler için gizlilik sağlayan, en son teknoloji ürünü ve dışarıdan müdahalelere karşı dayanıklı bir şifreleme yapılmasına yardımcı olan Crypto Express4S adı verilen işlemciyi içerir. Crypto Express4S, IBM Research tarafından farklı sektörlerin ve coğrafyaların güvenlik gereksinimlerinin karşılanmasına yardımcı olmak üzere geliştirilen yeni donanım ve yazılıma sahiptir.

Farklı alanlarda kullanılabilir


Ürünün kullanımına dair örnek vermek gerekirse, AB ve kamu sektörü yönergeleri doğrultusunda ıslak imzanın yerini alan akıllı pasaportlar, ulusal kimlik kartları ve çevrimiçi hukuki işlemler uygulamaları ile kullanılan yüksek kaliteli dijital imzalar için destek sağlamak üzere yapılandırılabilir.

2012'nin ikinci çeyreği itibariyle IBM müşterilerine 1.000'den fazla blade sunucu ile 140 adetten fazla zBX birimi sağladı ve hibrit bilgi işlemin platform üzerindeki yönetiminin ve daha düşük karmaşıklık oranının avantajlarından yararlanmalarını sağladı.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER