Üye Kayıt Üye Giriş

Toshiba Exceria Type HD 32 GB İnceleme


Toshiba Exceria Type HD 32 GB İnceleme


Toshiba'nın Exceria ailesi yüksek hızlı bellek kartlarının Type HD sınıfı 32 GB'lık modelini inceliyoruz. 90 MB okuma, 30 MB yazma hızına sahip olan karta bakıyoruz.


Toshiba, Exceria adlı hafıza kartı ailesini IFA 2012'de de sergilemişti. Biz de orada mini bir ön inceleme videosu hazırlamıştık. Ön incelememize buradan ulaşabilirsiniz.

Toshiba'nın Exceria ailesi Type 1, Type 2 ve Type HD olarak 3 farklı sınıfa ayrılıyor. İncelediğimiz Type HD modeli, serinin en yavaş ve en mütevazi üyesi.

Toshiba Exceria ailesi, farklı okuma /yazma hızları vaadediyor ve farklı kapasiteleriyle her kullanıcı profiline ulaşabilecek şekilde hazırlanmış.

Toshiba Exceria Tpye HD serisi kartlar, 8 GB, 16 GB ve 32 GB olmak üzere 3 farklı kapasitede 90 MB/s okuma ve 30 MB/s yazma hızı sunabiliyor. SD kartlar arasındaki hız durumunu anlamamızı sağlayan sınıflandırmaya göre, Class 10 seviyesinde bir ürün olduğunu hatırlatalım.
 


Okuma ve yazma hızları arasındaki yüksek farklar, SD kartların şimdilik kaderi olarak görülüyor. Piyasadaki pek çok üründe bu durum yaşanıyor. İncelememize başlamadan önce, Exceria Type HD ve onun gibi hızlı hafıza kartlarının hızından yararlanabilmek için, bu yüksek hızı destekleyecek cihazlara ihtiyacınız olduğunu vurgulayalım.

Daha çok profesyonellere yönelik olan Toshiba Exceria ailesi, DSLR fotoğraf makineleri ve Full HD video kaydı yapan profesyonel cihazlarda başarılı bir sonuç veriyor.

Örnek vermek gerekirse Canon 5D MARKIII'ün içerisine Class 4 hafıza kartı taktınız. Seri olarak fotoğraf çektiğinizde, yazma hızı düşük olduğu için, cihazda yavaşlamalar yaşanacaktır. Özellikle RAW formatlarında yavaşlamalar daha da hissedilmekte.

Full HD video kaydı yaparken kart hızı son derece önemli. Bazı üst seviye cihazlarda, düşük okuma yazma hızlarına sahip bellek kartı kullandığınızda, video kaydına izin vermeme gibi istenmeyen durumlar bulunuyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER