Üye Kayıt Üye Giriş

Samsung'dan, LG'ye OLED Davası


Samsung'dan, LG'ye OLED Davası


Samsung'un Berlin'de düzenlenen IFA 2012 etkinliğinde OLED televizyon prototipi çalınmıştı. Bu konuda LG'yi suçlayan firma, rakibine dava açtı.


Samsung'un Galaxy S ve Note ailesinde kullandığı OLED tabanlı Super AMOLED ekranlı telefonlarındaki ekranlar gibi OLED teknolojisine sahip televizyonları, IFA 2012'de tanıttı.

Gerçek siyah rengini verebilen TV'ler, sonsuz kontrast değerleriyle normal LCD'lerin ya da LED TV'lerin epey önünde bir performansa sahipler. Tabi fiyatları da bu oranda oldukça yüksek. Samsung'un IFA 2012'ye getirdiği OLED TV prototiplerininden biri çalınmıştı. Almanya ve Kore polisi olay üzerinde ortak soruşturma başlatmışlar ve sizlere haberi buradan aktarmıştık.

Güney Koreli LG ve Samsung arasında uzun zamandır savaş yaşanmakta. Özellikle TV arenasında çarpışan firmalar, birbirlerinin özelliklerine epey meraklılar. Özellikle LG, OLED ile epey ilgileniyor.
 


Aylar önce Samsung Display, LG Display'in önemli OLED teknoloji sırlarını çaldığını açıklamıştı.

İddialara göre OLED konusunda çalışan Samsung mühendisleri, çeşitli vaadlerle LG bünyesine alındı ve OLED ile ilgili ticari sırlar sızdırılmış oldu.

Samsung, OLED ekranlarıyla ilgili 16 gizli dosyanın çalındığını ve 21 tane alakalı dosyanın ele geçirildiğini beyan ederek LG'yi dava etti. Seul Mahkemesine yapılan başvuruda Samsung, LG'nin OLED'lerine satış yasağı istiyor.

LG, yaptığı açıklamada kesinlikle hırsızlığın sözkonusu olmadığını ve olayın imaj zedeleme kampanyası olduğunu söyledi. Özellikle kendi OLED teknolojisinin farklı olduğunu vurgulayan firma, Samsung'un teknolojisine ihtiyaç duymadıklarını açıkladı.

LG ayrıca Samsung'un Berlin'deki hırsızlık ile LG'yi suçlaması fakat davayı bu alanda açmamasını, hırsızlık konusunun üstünü örtmeye çalışmak ve LG'nin marka imajını zedelemek amaçlı olduğunu düşünüyor. Bakalım iki Koreli arasındaki savaş nasıl devam edecek?

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER