Üye Kayıt Üye Giriş

Kingston SSDNow V+200 90 GB İncelemeKingston SSDNow V+200 90 GB İnceleme


Güvenilir, uzun ömürlü ve hızlı RAM bellekleriyle tanıdığımız Kingston'ın, efsane SSD serilerinden olan SSDNow ailesinden 90 GB'lık SSDNow V200+ modelini inceliyoruz.


Donanım dünyasının en az gelişen bileşeni bundan 2-3 sene önceki döneme kadar hard disklerdi. Günümüzde SSD'lerin yaygınlaşması ile beraber, artık bilgisayarların hızlarını törpüleyen mekanik disklerden kurtulmaya başladık.

Artık Devir SSD Devri:

İşlemciniz ve ekran kartınız ne kadar iyi olursa olsun, 16 GB'lık RAM kullanın, standart bir mekanik disk takılı olursa bilgisayarınızdan pek performans beklemeyin. Çünkü okuyacağı dosyayı yavaş açacağından, tıkanmalar başlayacaktır.

Kingston SSD Konusunda Tecrübeli:

NAND Flash yonga üreticileri özellikle RAM bellek üreticileri de SSD üretimine kaymaya başladılar ve SSD arenasında sıkı bir rekabet başladı.

Corsair, OCZ gibi RAM üreten firmalar gibi Kingston'da SSD pazarında.

SSD Now ailesi ile uygun fiyatlı giriş seviyesi çözümler sunan Kingston, stabilitesi ile öne çıkan SSD modelleri hazırladı. Daha önce Kingston'ın üst seviye SSD modellerinden HyperX 120 GB'lık modelini incelemiştik.
 

 

 

 


İncelediğimiz ürün Kingston SSDNow V+200 ailesinden 90 GB'lık model. Firmanın orta segment ürünleri arasında yer alıyor fakat sadece fiyatı orta segment civarında. Performans olarak oldukça başarılı bir performansı bizlere sunuyor.

SATA Rev 3.0 SandForce kontrolcüsünün kullanıldığı ürün, SATA 6.0 Gbps arabirimini destekliyor. Geriye uyumluluk olarak SATA 3.0 Gbps'i de destekleyen ürünü performans alabilmeniz için SATA 6.0 Gbps destekli bir anakartta kullanmanızı öneriyorum.

Ürün masaüstü bilgisayarlarda rahatça kullanılabilmesi için, SSD geliştirme kiti olarak geliyor. Kutu içeriği oldukça zengin. O zaman incelememize başlayalım.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER