Üye Kayıt Üye Giriş

Samsung, 13 MP'lik CMOS Geliştiriyor


Samsung, 13 MP'lik CMOS Geliştiriyor


Sony ve LG, akıllı telefonlarında 13 megapiksellik kamera kullanması ve Samsung'a bu sensörlerden vermemesi, Samsung'u harekete geçirdi.

Samsung, Android ekosisteminde en çok ürün satan akıllı telefon üreticisi. Sadece Galaxy S2 satışları bile pek çok firmanın genel satışlarından daha fazla. Bu yüzden firmalar Samsung'a bir teknoloji verirken çekiniyorlar.

Bunun en yakın örneği Sony'nin 13 megapiksellik sensörünü Samsung yerine LG'ye vermesi olarak gösterebiliriz. Bu durumu daha önce Samsung neden 8 megapikselde kaldı diye bir makalemde sizlerle paylaşmıştım. O içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak Sony ve LG üst seviye telefonlarıında 13 megapiksel kamera kullanacakken Samsung, Galaxy Note 2 ve Galaxy S3'te 8 megapiksel kamerayla yetinmek zorunda kaldı.

Bu durumu ders alan Samsung, 13 megapiksellik kendi CMOS sensörünü geliştirme kararı aldı. S5J3K2 kod adlı sensörü geliştirmeye başlayan Samsung, 4208 x 3120 piksel çözünürlüğü destekleyen 13 megapiksellik arkadan aydınlatmalı sensörünü ne zaman piyasaya sürecek bilinmiyor.

Samsung esasında kendi sensörlerini geliştiren bir firma. Örneğin S5K3L1 kod adlı 12 megapiksellik sensör, Galaxy Camera'da kullanılan S5K2P1 kod adlı 16 megapiksellik sensör gibi modelleri biliyoruz. Samsung hızlı bir şekilde bu sensörü geliştirip, Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 modellerinde kullanabilir.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER