Üye Kayıt Üye Giriş

Sony, DNA Tanıma Patentini Aldı


Sony, DNA Tanıma Patentini Aldı


Sony'nin yeni ürünleri için ilginç planları olabilir. Zira firma yüz tanıma, ses tanıma, DNA tanıma gibi birçok konuda patent başvurusunda bulundu.

Sony, yeni PlayStation ile birlikte yepyeni güvenlik sistemleri üzerinde çalışıyor olabilir. Çünkü başvuru yaptıkları patentlere göre artık konsolunuz, kendisini kimin kullandığını rahatlıkla tanıyabilecek hale gelecek.

Sony yüz tanıma, ses tanıma, retina tarama, iris tarama, DNA tanımlama ve el algılayıcıları için yaptığı patent başvurusunu internette yayımladı.

Görünüşe göre bu patentlerin tümünü bir çatı altında toplayarak yeni konsolunda kullanıcılarını oldukça değişik şekillerde tanıyabilecek, kimin kullandığını anlayarak konsolu ona göre özelleştirebilecek.

Şimdilik firma tarafından konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapılmazken, eğer Sony'nin yaptığı patent başvurusuna göz atmak istiyorsanız, firmanın yayımladığı PDF dosyasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER