Üye Kayıt Üye Giriş

Foxconn'da Savaş Çıktı


Foxconn'da Savaş Çıktı


Apple'ın Çin'de iPhone, iPad ve iPod için parçalarını üreten firmalardan biri olan Foxconn'da iki kişi arasında başlayan kavga, kısa sürede büyük çaplı bir isyana dönüştü.

Çin'de bulunan Foxconn fabrikası oldukça hareketli bir haftasonu geçirdi diyebiliriz. Çalışan iki kişinin arasında başlayan tartışma kısa sürede alevlenerek başkalarına da sıçrayınca, fabrikada küçük çaplı bir 'isyan' çıktığını söyleyebiliriz.

Çin polisinin yaptığı açıklamaya göre olaylar kontrol altına alınmış durumda. Fakat bu 40 kişinin yaralanmış olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Tabii isyanda 2.000 kişinin yer aldığını da hatırlatalım.

Foxconn'un basın sözcüsü Louis Woo'nun yaptığı açıklamaya göre de durum kontrol altına alınmış durumda. 2.000 kişinin karıştığı olayları kimin başlattığı araştırılıyor ve bugün Foxconn fabrikası olarak toplu izin ilan edilmiş.

Çin polisi fabrikadaki olayları bastırabilmek için 5.000 kişinin görevlendirildiğini ve bugün sabah 9 saatlerinde olayların tamamen kontrol altına alındığını da bildirdi.

Bakalım Foxconn'da çıkan bu savaşın faturası kimlere kesilecek?

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER