Üye Kayıt Üye Giriş

Qualcomm'dan 4 Çekirdekli S4 Play


Qualcomm'dan 4 Çekirdekli S4 Play


Qualcomm, Snapdragon ailesine MSM8225Q ve MSM8625Q adlı iki yeni 4 çekirdekli işlemci dahil etti. Yeni işlemcilerin özelliklerine bakıyoruz.

Akıllı telefon ve tabletler için en çok satan işlemci ailesi Snapdragon, yeni nesil çipsetlerle Qualcomm tarafından genişletiliyor.

Qualcomm'un 4 çekirdekli S4 Pro işlemcisinden sonra firmaya orta seviye ve giriş seviyesi olan MSM8625Q, MSM8225Q modellerini tanıttı.

Snapdragon S4 Pro, Plus, Prime ve Play modellerinden oluşan seride S4 Play ailesine eklenecek olan MSM8625Q ve MSM8225Q modelleri diğer modellerden farklı olarak Krait mimarisiyle çıkmıyor.

Qualcomm'un giriş seviyesine yeniden uyarlayarak tasarladığı, düşük güç tüketimiyle dikkat çeken ARM Cortex A5 mimarisini kullanan işlemci, LPDDR2 destekli bellek kontrolcüsüyle geliyor,

720p çözünürlüğünde ekranları destekleyen işlemci, HD ekranlı telefonlarda rahatça kullanılabilecek ayrıca. 720p video kaydı, video oynatma desteği veren işlemci orta segment çözümleri hedefliyor.

Qualcomm'un Atheros AR6005 ve WCN2243 çipleriyle beraber WiFi, Bluetooth 4.0 ve FM bağlantılarını sağlayan işlemcileri birbirinden ayıran en büyük özellik dahili modemleri. MSM8625Q'da Multimode UMTS/CDMA modem kullanılıyorken, MSM8225Q'te sadece UMTS modem kullanılıyor.

1 ve 1.2 GHz hızlarında çalışacak olan işlemcilerin içerisinde Adreno 203 GPU'su kullanılıyor. Bu yeni işlemcilerin tanıtılmasıyla beraber 2013 yılındaki pek çok modelde görebileceğimizi baştan söyleyelim.

Artık giriş seviyesi işlemcilerde de çoklu çekirdek dönemi başlıyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER