Üye Kayıt Üye Giriş

Sharp, 5 inç Boyutlu 1080p Ekranı Tanıttı


Sharp, 5 inç Boyutlu 1080p Ekranı Tanıttı


5 inç boyutlu Full HD mobil akıllı telefonların uzun süredir dedikoduları yapılıyor. Bu ürünler artık gerçekleşebilir. Sharp yeni geliştirdiği mobil paneli tanıttı.

HTC tarafından yapılacağı iddia edilen Nexus 5 ve ayrıca HTC One X5 modelleri, Oppo Find 5 modeliyle beraber 5 inç Full HD ekran ile geleceği düşünülen akıllı telefonlardı. Fakat pek çok teknoloji sever bu iddialar karşısında öyle bir panel yokki diyerek iddiaları geçiştiriyorlardı.

Sharp, 5 inç boyutundaki Full HD mobil panelini duyurdu. 1920 x 1080p çözünürlüğe sahip olan ekran, 443 ppi inç başına düşen piksel aralığına sahip. Şimdilik en iyi telefonlarda bu değer 340 ppi seviyelerinde. Ekran teknolojisi adına Retina Display'den sonra en önemli sıçramalardan biri olarak göze çarpıyor.

Japon üreticinin LCD IPS panel kullandığı konuşuluyor. Bakalım AMOLED üreticisi Samsung ve diğer panel üreticileri nasıl panellerle Sharp'a cevap verecek?

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER