Üye Kayıt Üye Giriş

Ivy Bridge'in Sevkiyatlardaki Oranı Ne?


Ivy Bridge'in Sevkiyatlardaki Oranı Ne?


Intel'in mevcut işlemci sevkiyatının yüzde kaçı hangi işlemciye ait? İşte bu merak edilen konuya değiniyoruz. Atom, Sandy Bridge ve Ivy Bridge platformlarının satışlarına bakalım.

Intel, 32nm teknolojisiyle ürettiği Sandy Bridge işlemcilerinden sonra, üçüncü nesil Ivy Bridge işlemcilerini Nisan ayından itibaren piyasaya sunmaya başladı.

Ivy Bridge işlemcileri 22nm üretim teknolojisiyle üretiliyor. Düşen nanometre Intel'e daha uygun üretim şartları ve aynı alana daha fazla transistör koyarak, performansı arttırma avantajı sağlıyor.

Intel'in açıkladığı rakamlara göre mevcut işlemci sevkiyatının yüzde 50'si Ivy Bridge tabanlı işlemcilerden oluşuyor. Bu çok ciddi bir rakam olarak göze çarpıyor çünkü Ivy Bridge mimarisi en tepe ürünlerde ve giriş seviyesinde kullanılmıyor.

2012'nin ikinci çeyreğine göre Sandy Bridge mimarisi hala yüzde 30'luk bir sevkiyat oluşturuyor. Geri kalanın yüzde 10'luk payı Atom'a diğer sevkiyatlar ise başka mimarilerden oluşturuluyor.

Intel'in 2013 yılı beklentilerinde ise Ivy Bridge'in sevkiyat oranlarını yüzde 70'e çıkartacak. Intel

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER