Üye Kayıt Üye Giriş

Samsung, Apple'a LCD Panel Satmayacak


Samsung, Apple'a LCD Panel Satmayacak


Samsung ve Apple arasında yaşanan savaş, iki firmanın alımlarını da etkiledi. Apple'ın en büyük tedarikçilerinden olan Samsung ile firmanın bağları neredeyse tamamen kopuyor.

Samsung ve Apple, taşınabilir bilgisayar, akıllı telefon ve tablet bilgisayar gibi sektörlerde birbirlerine rakipler. Apple ile Samsung arasındaki en büyük fark ise Apple'ın tasarım ve yazılım kısmında kalması, Samsung'un ise kendi bileşenlerini kendisinin üretmesi.

Samsung, dünyanın en büyük üretici firmalarından dersek hata yapmış olmayız. RAM, NAND Flash Bellek, işlemci, ekran panelleri ve pil başta olmak üzere pek çok bileşeni üreten Samsung, bunları kendi telefonlarında kullandığı gibi başka firmalara da satıyor. Samsung'un en büyük alıcısı ise Apple. Ama artık değil.

Apple'ın A6 işlemciisni üreten Samsung, daha önce firmanın NAND Flash yongalarını da üretiyordu. Daha önce burada paylaştığımız haberle beraber Apple'ın NAND üretimini TSMC'ye verdiğini, işlemci üretimini de aynı firmaya kaydıracağını aktarmıştık.

Apple, Samsung ile yaşadığı sorunlardan sonra tedarik diğer firmalara yönelmesi şimdi LCD panel alımına da yansıdı.

The Korean Times gazetesinin Samsung'un üst seviye yöneticilerinden aldığı bilgilere göre 2013 yılından itibaren Samsung, Apple'ın pek çok cihazında kullanılmak üzere LCD tedariğini keseceğini duyurdu. i adıyla başlayan ürünler ibaresini bulunduran açıklama, Apple'ın pek çok ürününe işaret ediyor.

Aynı gazeteye göre Samsung, Apple'a 2012'nin ilk yarısında 15 milyon adet LCD panel sattığını, bu satışın 2012 3. çeyrek ile beraber 3 milyona düştüğünü açıkladı.

Apple ve Samsung arasında yaşanan savaş, iki firmanın ticari ilişkilerini de baltaladı. Artık Apple, Samsung ürünlerini tamamen cihazlarından çıkarma yolunda hızla ilerliyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER