Üye Kayıt Üye Giriş

Apple Ampul İşine Giriyor


Apple Ampul İşine Giriyor


Her ne kadar başlık biraz şaşırtıcı olsa da, Apple'ın uygulama sayesinde renk değiştirebilen ampuller üreterek satışa sunaağı firma tarafından açıklandı.

Apple dendiğinde akla hemen iPhone, iMac bilgisayarlar, iPod ve iPad serileri gelir. Fakat akla hiçbir şekilde ev aksesuarları ya da aydınlatma seçenekleri gelmezdi. Ta ki Apple'ın yeni projesi ortaya çıkana kadar.

Görünüşe göre firma, hazırlanacak uygulama sayesinde mobil cihazınızdan ayar yapabileceğiniz ve renk değiştiren ampuller üretmeye karar vermiş.

Aslında üretici Apple değil. Ampulu üreten firma Philips ve Hue adını verdiği bu yeni akıllı ampulleri yalnızca Apple Store'lar üzerinden satışa sunmaya hazırlanıyor.

Philips'in "dünyanın tek ve en akıllı ampulü" olarak tanımladığı Hue, ücretsiz bir mobil uygulama sayesinde evinizdeki ışıklarla oynamanıza olanak tanıyor. Oynamaktan kastımız, açık ışıkları kapatabilmek ya da varolan ışığın rengini istediğiniz bir renkle değiştirebilmek aslında.

Sistemin çalışma prensibi ise oldukça basit. Örneğin "Starter Kit" yani giriş seviyesinde Hue alırsanız, sizlere üç adet ampul ve bir de kablosuz algılayıcı veriliyor.

Ampuller standart ampul girişine sahip olduğundan evinizdeki herhangi bir duya takmanız mümkün. Kablosuz bağlantı cihazını da evinizdeki modem ya da Router'a bağlıyorsunuz.

Ardından ücretsiz uygulamayı indirerek başlıyorsunuz oynamaya. İsterseniz tematik renk seçeneklerinden birini seçebiliyor, isterseniz açık unuttuğunuz ampulleri kapatarak gereksiz elektrik israfından kurtuluyorsunuz.

Türkiye'de sürekli zamlanan elektrik sayesinde şişen faturalarınıza güzel bir

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER